POZnań

Policja przygotowana na wiosenne wagary

Wiosna przed Opera  Foto: lepszyPOZNAN / Tomasz Dworek

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dla wielu uczniów dzień 21 marca utożsamiany jest jednak bardziej z Dniem Wagarowicza. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy.

Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń wielkopolscy policjanci prowadzić będą działania pod hasłem „WIOSNA 2014” – informuje Sandra Śrama z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Dziś na ulicach miasta pojawi się większa liczba policjantów, którzy szczególną uwagę będą zwracali na dzieci i młodzież. Dodatkowe służby w szczególności będą kontrolowały miejsca, w których mogą gromadzić się uczniowie oraz w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Policjanci będą reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoła.

Właścicielom sklepów przypominamy, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny ponadto właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych – podkreśla Sandra Śrama z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Wiosna przed Opera Foto: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz