K U L T U R A

Waglewski, Fisz, Emade razem na scenie

Wojciech Waglewski i Fisz (7.03.2014) Eskulap, foto: LepszyPOZNAN.pl /  Foto: © Karolina Kiraga

Wojciech Waglewski i Fisz (7.03.2014) Eskulap, foto: LepszyPOZNAN.pl / Foto: © Karolina KiragaW poznańskim klubie „Eskulap” wystąpili: Waglewski, Fisz i Emade, którzy przekonywali słuchaczy, że warto było czekać aż 5 lat na drugą płytę w dorobku tej muzykalnej rodziny.

Waglewscy długo nie znajdowali się sferze moich muzycznych zainteresowań.  Wiem, że mają tysiące fanów (sala wypełniona była po brzegi), a ich twórczość przez wielu moich przyjaciół jest po prostu uwielbiana – tym bardziej chciałam się dowiedzieć za co. Pomimo, że nie przepadam za hip-hopem, czy folkiem, to połączenie tych gatunków razem z rockiem, jazzem i bluesem dało ciekawy efekt. Trafili w mój gust! Do tego znakomite teksty Waglewskiego i Fisza oparte często na zabawie słowem powodują, że koncert jest nie tylko muzycznym, ale też literackim wydarzeniem. Współpraca Wojciecha Waglewskiego (wokal, gitara) i jego dwóch synów – Fisza (wokal, gitara basowa) i Emade (wokal, perkusja) zaowocowała powstaniem płyty „Matka, Syn, Bóg”.

„Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade, w związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…”. – tak o wydawnictwie opowiadał Wojciech Waglewski.

Podczas poznańskiego koncertu można było usłyszeć wszystkie utwory z albumu „Matka, Syn, Bóg”:
1. Pocisk
2. Posłuchaj
3. Ojciec
4. Syn
5. Trupek
6. Wrze gąszcz
7. Bóg
8. Ile jeszcze życia?
9. Kometa
10. Żółty but
11. Matka
12. Człowiek ćma
13. Na okrągło

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz