Piątkowo SieBuduje

Miała być kultura, będzie sklep

Rozbiórka domu kultury na os. B. Śmiałego  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Rozbiórka domu kultury na os. B. Śmiałego Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabMiał tu kiedyś powstać dom kultury. Budowy nigdy praktycznie nie dokończono, a teraz budynek jest burzony. Zamiast kultury na osiedlu Bolesława Śmiałego powstanie kolejny sklep.

Budynek, który właśnie znika rozpoczęto budować pod koniec lat ’80. Zgodnie z planami Spółdzielni Mieszkaniowej miał powstać w nim dom kultury. Budowa została jednak przerwana, bo w zmieniającej się rzeczywistości polityczno-gospodarczej po prostu w kasie zabrakło bejmów. Na szczęście Piątkowo nie było kulturalną pustynią. Na sąsiednim osiedlu Bolesława Chrobrego mieszkańcy mogli korzystać z oferty Domku Kultury Dąbrówka.

Niszczejący budynek wrósł w krajobraz osiedla Bolesława Śmiałego do tego stopnia, że przestano zwracać na niego uwagę. Od czasu do czasu niektórzy rozsiewali plotki, że ma tutaj powstać na przykład przychodnia. Lata mijały, ruch w budynku był niewielki, zainteresowanie nim jeszcze mniejsze.

Pewnego jednak dnia na płocie otaczającym “dom kultury” pojawiły się niepozorne ogłoszenia. Pragniemy poinformować, że w dniu 18.07.2013 roku rozpoczniemy rozbiórkę budynku domu kultury, a następnie budowę w jego miejscu sklepu Biedronka. Całość prac planujemy wykonać w ciągu 4 miesięcy. W trosce o państwa samochody prosimy o zaprzestanie ich parkowania na drogach dojazdowych do budowy”.

Na ogrodzonym terenie pojawił się sprzęt budowlany i rozpoczęło się wyburzanie. Gdy z placu zostanie usunięty ostatni kawałek betonu, rozpocznie się budowa sklepu. Kolejnego w tej części osiedla Bolesława Śmiałego. Biedronka sąsiadować będzie między innymi ze sklepem spożywczym PSS Społem w pawilonie, który wybudowany był równocześnie z pierwszymi blokami. Jest również kilka mniejszych sklepików.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz