Lech Poznań – Cracovia Kraków 1:1 (0:0)

Lech Poznań - Cracovia Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Cracovia Kraków Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDruga kolejka T-Mobile Ekstraklasy w toku, a przed nami spotkanie Lecha Poznań i Cracovi Kraków. Czy zmęczenie po ostatnich grach, jakie odbył Kolejorz, dadzą o sobie znać w niedzielnym spotkaniu?

“Przed meczem z Honką nawet pięciu minut nie poświęciłem Cracovi, mecz z Finami był dla nas najważniejszy” – przyznał przed meczem Ligi Europejskiej z Honką Espoo trener Mariusz Rumak.

Na relację na żywo ze spotkania na Inea Stadionie, zapraszamy od godziny 20.30.

1 - 1

Cracovia
Cracovia

• 20:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:24 Ogromne gwizdy towarzyszą zawodnikom poznańskiego Lecha, podchodzącym do kociołka. nikt nie jest zadowolony z wypuszczonego zwycięstwa.
  • 94' Koniec spotkania.
  • 93' Dramat! To co dzieje się na boisku w wykonaniu poznaniaków! Ostatnie minutywręcz sekundy grya Lechici opóźniają grę cofając piłkę na swoją połowę. Wcześniej nie udało się strzelić bramki Lovrencsicsowi.
  • 90' Cztery minuty doliczone.
  • 90' Popularnie zwana "szmatą" bo tak należy określić to co Kotorowski wpuścił... Strzelcem bramki Ntibazonkiza, który strzelał z lewego rogu pola karnego płasko po murawie. Piłka nie była specjalnie trudna i dziwi że Kotorowski jej nie obronił...
  • 87' Lech: Kamiński za Wołąkiewicza
  • 84' Walczą o kolejnego gola zawodnicy poznańscy, przed chwilą ledwo Pilarz dosięgnął piłki ale jej nie złapał i skierował ją pod nogi Lovrencsicsa, który próbował strzelać ale ofiarnie jeden z obrońców wślizgiem zmienił tor lotu piłki.
  • 83' Jeeeest! Upragniony gol wszystkich zgromadzonych na kibiców i samego strzelca Vojo Ubiparipa! Zasokoczny Pilarz chyba myślał że była ręka i puścił piłkę za siebie, która powolnie wpadła do siatki! Wynik 1:0 dla Lecha
  • 82' Chwilę po poprzedniej akcji Drygas za mocno podał do Gergo i piłka opuściła pole gry.
  • 82' Lovrencsics zmarnował setkę! To nie możliwe... przeszedł trzech obrońców w polu karnym i wyszedł na sytuację sam na sam z Pilarzem! I zamiast puścić piłkę inaczej strzelił prosto w bramkarza gości.
  • 80' Rzut wolny dla gości na wprost bramki około 30 metrów do bramki. Dobrze ustawiony Kotorowski obronił strzał Kosanovica.
  • 80' Lech ma poważny problem z kontratakami... są za wolne!
  • 79' Rzut rożny wykonywał Boljevic. Wrzucił piłkę prosto w ręce Kotorowskiego.
  • 78' Trałka ładnie opierał się atakowi obrońców Cracovi i niestety za mocno podał do Gerga ustawionego na linii autowej. Niestety węgier nie mógł opanować piłki.
  • 75' Za utrudnianie wybicia piłki bramkarzowi Kolejorza i faulowanie go kartkę obejrzał Marcin Kuś.
  • 75' Kosanovic wrzucał z rzutu wolnego wprost w ręce Kotorowskiego.
  • 74' Arboleda faulował przed polem karnym Lecha za co dostał kartkę.
  • 74' Arboleda faulował Nowaka w środku pola i jest rzut rożny dla gości.
  • 72' Pogrom na boisku, tym razem Danielewicz leży na boisku.
  • 69' Lovrencsics i Kuś zderzyli się głowami, do obu na murawę pobiegli medycy z okładami z lodu.
  • 67' Cracovia: Nowak za Stebleckiego
  • 67' Goście coraz groźniej atakują... coraz trudniej bronić się Lechowi.
  • 66' Hamalainen za mocno do Ubiparipa przed pole karne w efekcie piłkę przejmuje Pilarz.
  • 65' Szansa dla Budzińskiego na zmianę wyniku nie wykorzystana. Kompletnie niecelny strzał.
  • 63' Cracovia: Marcin Budziński za Strausa
  • 63' Rzut rożny dla Lecha. Tym razem wrzucać z prawego rogu będzie Gergo Lovrencsics.
  • 61' Vojo Ubiparip dostał upragnioną szansę, trener Mariusz Rumak ustawił go na tak zwanej szpicy.
  • 60' Lech: Hamalainen za Pawłowskiego i Ubiparip za Ślusarskiego
  • 59' Wysoka wrzutka do Pawłowskiego na jedenasty metr. Szymon składa się do przewrotki, uderza... ale niestety piłka bez zagrożenia wylatuje po za pole gry.
  • 57' Ntibazonkiza dostał kartkę za faul na Kędziorze.
  • 53' Możdżeń faulowany wejściem w nogi, w środku pola, przez Szeligę. Ten ostatni natychmiast obejrzał żółty kartonik.
  • 50' W ostatniej chwili odgwizdany spalony Boljevica.
  • 49' Kuś ukarany żółtą kartką.
  • 48' Pojedynek w powietrzu Arboledy i Boljevica, po którym ten ostatni chwyta się za głowę a Manu patrząc na sędziego rozkłada ręce mówiąc "przecież ja nic nie zrobiłem".
  • 45' Cracovia: od samego początku na boisko wchodzi Ntibazonkiza za Edgara Bernhardta
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 21:27 Zawodnicy obu drużyn jak na razie nie powalają szybkością i skutecznością zagrań. Może jest to kwestia pogody, a może faktu że jest to mecz przyjaźni.
  • 46' Koniec pierwszej połowy. Jak dotąd na stadionie przy Bułgarskiej wynik 0:0.
  • 45' Minuta doliczona do regulaminowego czasu pierwszej połowy.
  • 43' Poznaniacy zdaje się nie chcą za szybko strzelić bramki... jak na razie gra wygląda jak zabawa na szkolnym boisku w dziada, z tą różnicą że goście coraz częściej podchodzą pod pole karne i strzelają. Przed chwilą Marciniak niecelnie próbował strzelać z 22 metrów/
  • 41' Strzał zdaje się Trałki został zatrzymany przez Marciniaka, który przyłożył stopę do toru lotu piłki, broniąc dostępu do bramki.
  • 40' Pawłowski wywalczył rzut rożny i też go wykona. Dla odmiany tym razem z lewej strony boiska.
  • 38' Takie marnotrawstwo... akcja pod bramką gości i żaden z trzech zawodników w polu karnym nie zdołał jej zakończyć golem.
  • 36' Kartką ukarany Pawłowski.
  • 36' Ślusarski na spalonym, po podaniu na oślep Trałki ze środka boiska.
  • 33' Kolejny rożny dla Lecha po którym, piłkę przejął Pawłowski i wrzucił w pole karne na piąty metr gdzie ustawiony był Arboleda. Niestety Kolumbijczyk nie trafił głową w piłkę...
  • 31' Ponownie Pawłowski w prawym rogu boiska, mamy rzut rożny, po nieudanej próbie wrzucenia piłki w pole karne przez Ślusarskiego.
  • 28' Rzut wolny około 20 metrów do bramki, wykonywał Kasanovic strzelając prosto w mur obrońców 🙂
  • 26' Boljevic prawą stroną boiska podał do Bernhardta, który podbiegł pod pole karne ogrywając Arboledę. Zdołał jeszcze podać do Danielewicza ustawionego na wprost bramki, który płasko po murawie strzelił. Kotorowski rozciągnął się jak długi w bramce próbując powstrzymać piłkę ale ta wyleciała po za pole gry.
  • 23' Sędzia Raczkowski zarządził przerwę w grze by zawodnicy mogli uzupełnić płyny.
  • 22' Groźnie wyglądał rajd Boljevica na bramkę Lecha... w ostatniej chwili dobiegł do niego Kędziora, który po krótkiej kiwance wybił piłkę na aut.
  • 21' Szeliga faulował w środkowym okręgu Pawłowskiego.
  • 18' Pawłowski w prawym rogu boiska, co oznacza rzut rożny dla Lecha. Wrzutka w pole karne, piłka trafiła do Arboledy, który próbował strzelać ale zdaje się został nieprzepisowo podcięty w polu karnym i padł jak kłoda. Sędzia jednak puścił grę dalej.
  • 15' Szeliga upadł na murawę. Sędzia po chwili przerwał grę i poprosił na boisko ekipę medyczną. Ale zdaje się że to nic poważnego po chwili zawodnik wrócił na boisko.
  • 15' Ceesay wrzucał w pole karne po przekątnej do Lovrencsicsa, ten odegrał do Pawłowskiego, który ustawił piłkę i strzelił, jednak prosto w obrońcę.
  • 13' Aut dla gości przy końcu boiska przy polu karnym Lecha. I po chwili rzut wolny dla gości trochę bliżej środka boiska przy prawej linii autowej.
  • 12' Gergo próbował lobować obrońcę i bramkarza gości, Pilarza... jednak wykonał to kompletnie niecelnie.
  • 10' Trener Mariusz Rumak dzisiaj wyjątkowo spokojnie z ławki ogląda spotkanie. A trener Wojciech Stawowy ekspresyjnie biega i krzyczy coś do swoich zawodników, co chwilę wychodząc z wyznaczonego miejsca w którym może się poruszać 🙂
  • 10' Lovrencsics trochę za późno odgrywał piłkę w polu karnym do Kędziory, który ledwo odebrał podanie i nie zdołał już odegrać piłki dalej.
  • 6' Niewykorzystany rzut wolny dla Lecha. Wrzutka w pole karne za płaska i łatwa do przejęcia przez obronę gości.
  • 4' Nieudane podanie Możdżenia wzdłuż prawej linii autowej do Ceesaya, jednak wywalczony aut dla Kolejorza... ale po chwili znowu piłka wybita na aut tym razem dla gości.
  • 3' Jest to spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, co nie zmienia faktu, że obie potrzebują punktów. Cracovia jako beniaminek Ekstraklasy, a Lech jako konkurent Legii w walce o Mistrzostwo Polski.
  • 1' I już pierwszy aut dla gości na wysokości pola karnego Lecha.
  • 0' I pierwszy gwizdek spotkania za nami. Spotkanie 2. kolejki Ekstraklasy rozpoczęte, pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią.
  • 20:25 Witamy serdecznie. Żar z nieba się leje co na pewno nie ułatwi gry zawodnikom obu drużyn, jednak na pewno oba zespoły będą chciały zagrać dobre spotkanie. Spotkanie rozpocznie się już za około 4 minuty.

Kotorowski, Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Kędziora, Możdżeń, Drygas, Pawłowski, Trałka Lovrencsics, Ślusarski
rezerwa: Burić, Teodorczyk, Ubiparip, Drewniak, Hamalainen, Formella, Kamiński
trener: Mariusz Runak