K U L T U R A

Transatlantyk: Łóżkowe kino

Transatlantyk - Łóżkowe kino  Foto:

W tym roku Transatlantyk ponownie zaprasza na jedyne w swoim rodzaju Kino Łóżkowe, tym razem w nowym miejscu i z większa miejsc. Od 3 do 7 sierpnia, filmy oglądać będzie można na Placu Wolności, wyświetlane będą dwa razy dziennie. Zapisy na darmowe seanse rozpoczną się na początku lipca.

Druga edycja kina łóżkowego zmienia lokalizację i skalę wydarzenia. Hit zeszłorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk będzie robił jeszcze większe wrażenie. Od 3 do 7 sierpnia, w samym sercu Poznania, stanie 60 słynnych łóżek. Na placu Wolności, filmy wyświetlane będą jednocześnie z 60 projektorów, dla ponad 120 osób!

Przez 5 festiwalowych dni, pod gołym niebem pokazywane będzie 6 filmów, w tym jedna premiera. Zobaczymy: “Turystów”, jeden z najoryginalniejszych brytyjskich filmów ostatnich lat (maksymalna ocena 5 gwiazdek w prestiżowym miesięczniku “Empire”!), “Taką piękną katastrofę”, czyli komedię o… końcu świata, nominowanego do Oscara® “Kochanka królowej” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, “Pocałuj mnie”, czyli wielki przebój ze Skandynawii, niszową odpowiedź na “Czarnego łabędzia”, “Five Dances” – premierowo na Transatlantyku oraz dokument poświęcony jednemu z najsłynniejszych polskich kompozytorów, Krzysztofowi Komedzie zatytułowany “Komeda, Komeda”.

Seanse odbywać się będą o godz. 20.30 i 22.30.

Udział w seansach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie Festiwalu www.transatlantyk.org.

Dodatkową atrakcją Kina Łóżkowego Transatlantyk będzie kulinarna animacja zorganizowana przez Concordia Taste, restaurację mieszczącą się w Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu. Goście kinowi będą mogli zjeść naleśniki, których ciasto będzie wyrabiane w specjalnej… betoniarce!

Transatlantyk - Łóżkowe kino

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz