DLA STUDENTA

Polibuda świętuje

Politechnika Poznańska - Wydział Elektryczny  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Politechnika Poznańska Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterObrona doktorska, uroczystość nadania tytułu Honoris Causa, ale też dzień sportu, to tylko niektóre wydarzenia zorganizowane w ramach kolejnych Dni Politechniki Poznańskiej. Świętowanie zaczyna się w środę i potrwa do piątku (22-24 maja).

Dni Politechniki rozpoczną się bardzo uroczyście i poważnie od uroczystego posiedzenia Senatu oraz promocji doktorskiej i habilitacyjnej. Odbędzie się również uroczystość nadania tytułu doktoratu honoris causa profesorowi Januszowi Rajskiemu. Politechnika Poznańska honoruje uznanego na świecie naukowca i współtwórcę najnowszych technologii elektronicznych, który jest zarazem w sposób trwały i ważny związany z Poznaniem – wyjaśnia Jolanta Szajbe z PP – szczególnie istotnym osiągnięciem Profesora i zespołu jego współpracowników jest wielokrotnie nagradzana technologia Embedded Deterministic Test, wdrożona przez Mentor Graphics pod rynkową nazwą TestKompress, a przeznaczona do wykrywania uszkodzeń w złożonych systemach cyfrowych.

Drugiego dnia będzie już mniej poważnie, bo będzie można wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych. Odbędzie się między innymi turniej tenisa stołowego, zawody na ergometrze wioślarskim, turniej tenisowy, turniej street basketu, turniej dwójek siatkarskich czy turniej piłki nożnej. Sportowe zmagania rozpoczną się na Kampusie Piotrowo w czwartek od godziny 11:15, a zakończą dekoracją najlepszych sportowców o 16:00.

Od momentu rozpoczęcia sportowych zmagań obowiązują godziny rektorskie!

Ostatniego dnia odbędzie się 60-lecie Centrum Języków i Komunikacji oraz Piknik Pracowniczy.

Dziewczyny na politechniki Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz