POZnań

Poznań bez ogrzewania!

Komin Elektrociepłowni Karolin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Komin Elektrociepłowni Karolin Foto: lepszyPOZNAN.pl / agW mieszkaniach, które podłączone są do elektrociepłowni Karolin będą dzisiaj zimne kaloryfery. Powodem jest bardzo poważna awaria.

Dwa z trzech bloków energetycznych przestały pracować po godzinie 5:00. Do czasu ich ponownego uruchomienia nie będzie płynęło ciepło z elektrociepłowni. Dla mieszkańców podłączonych do miejskiej sieci oznacza to zimne bądź tylko letnie kaloryfery. Może zabraknąć również ciepłej wody.

Zaraz po wystąpieniu awarii odpowiednie służby przystąpiły do jej usunięcia. Jest możliwe, że uda się to jeszcze przed południem.

Nie będzie to jednak oznaczało, że kaloryfery natychmiast będą ciepłe. Może to potrwać nawet kilka godzin.

Rano w Poznaniu było około -11 stopni, a temperatura w ciągu dnia wyniesie około -5 stopni.

Aktualizacja 8:15:

O powadze awarii świadczy komunikat wysłany przez Centrum Zarządzania Kryzysowego za pomocą systemu SMSowego: “Awaria w ciepłowni Karolin. Brak ciepłej wody i ogrzewania dla odbiorców z terenu m. Poznania. Awaria zostanie usunięta prawdopodobnie do wieczora.”

Aktualizacja 8:44

Tomasz Stube rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego informuje – Szkoły na terenie miasta nie odwołują zajęć. Zgodnie z przepisami, w przypadku spadku temperatury w budynku poniżej 15 stopni Celsjusza, decyzję o odwołaniu lekcji podejmuje dyrektor placówki.

Aktualizacja 9:07

Agnieszka Jankowska z Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, ze nie ma żadnych informacji z poznańskich szpitali o zaprzestaniu świadczenia usług medycznych. Jeśli awaria zostanie szybko usunięta, nie będzie miała żadnego wpływu na działalność szpitali czy przychodni.

Aktualizacja 10:15

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zawiesza wszystkie zajęcia dydaktyczne. Jedynie egzaminy magisterskie z prof. dr. hab. W. Mazurczakiem odbywają się bez zmian.

Aktualizacja 11:00

Awaria została usunięta. Przywrócenie ciepła w sieci potrwa około 4 godzin. Wracając zatem po pracy czy szkole do domu około godziny 15:00 powinny być już ciepłe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz