Sport

Kolejne, szybsze zmiany w Kolejorzu

Dariusz Formella - jeszcze w barwach Arki Gdynia  Foto: Arka Gdynia

Dariusz Formella - jeszcze w barwach Arki Gdynia Foto: Arka GdyniaNowym zawodnikiem Kolejorza został Dariusz Formella. Początkowo miał on zasilić zespół Lecha latem, ale w wyniku porozumienia obu klubów, zawodnik grać będzie w barwach KKS już teraz. To trzeci zawodnik, który dołączy do zespołu tej zimy.

Doszliśmy dziś do porozumienia z zarządem Arki Gdynia w sprawie wypożyczenia Darka do naszego zespołu na rundę wiosenną – wyjaśnił Piotr Rutkowski z Lecha – najbliższe miesiące zawodnik spędzi już zatem w pierwszym zespole Kolejorza.

Zdaniem przedstawicieli poznańskiego klubu Formella jest bardzo uniwersalnym graczem ofensywnym. Jako junior najczęściej występował na pozycji napastnika, ale już w rundzie jesiennej w Arce ustawiany był przede wszystkim na skrzydle.

Ten chłopak na pewno ma zmysł do gry kombinacyjnej – podkreśla Mariusz Rumak – rzeczywiście może grać na skrzydle, w ataku, a być może nawet na pozycji 10, więcej na ten temat będę mógł jednak powiedzieć dopiero gdy dołączy do naszego zespołu.

Trener dodaje również, że sam bardzo nalegał na ten transfer. Uważam, że Darek jest jednym z najzdolniejszych piłkarzy z zespołu brązowych medalistów Mistrzostw Europy do lat 17 – mówi Rumak – to jest bardzo utalentowany chłopak, który jeśli będzie się harmonijnie rozwijał może podążyć w mojej drużynie podobną ścieżką jak Karol Linetty.

Dariusz Formella będzie występował w Kolejorzu z numerem 28 na koszulce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz