K U L T U R A

Nowe i starożytne w Archeologicznym

Domy świątynne i nieme teksty - wystawa w Muzeum Archeologicznym  Foto: Domy świątynne i nieme teksty - wystawa w Muzeum Archeologicznym

Muzeum Archeologiczne kojarzy się, i słusznie, z czasami mniej lub bardziej odległymi. Pewnym zaskoczeniem zatem może być najnowsza wystawa, którą będziemy mogli tutaj oglądać – sztuki współczesnej, którą Muzeum przygotowało wraz z Uniwersytetem Artystycznym.

Domy świątynne i nieme teksty - wystawa w Muzeum Archeologicznym Foto: Domy świątynne i nieme teksty - wystawa w Muzeum Archeologicznym

Autorka prac, Marta Węglińska, wpisuje swoje prace w specyficzną przestrzeń muzeum, sama podchodzi do projektu artystycznego z precyzją badacza, co w połączeniu ze sposobem prezentacji prac na wystawie stanowi o kontekstualnym dialogu sztuki z przestrzenią o mocno zdeklaroMuzeum wanej funkcji – wyjaśnia Szymon Zdziebłowski z Muzeum – „Domy świątynne i nieme teksty” są częściowo odpowiedzią na podróż po Bałkanach, jaką artystka odbyła latem zeszłego roku, nie była to jednak podróż rozumiana tylko jako częsta zmiana miejsc, po której pozostał katalog fotograficznych obrazów, odwiedzane miasta, świątynie różnych wyznań i relacje między spotkanymi mieszkańcami stały się dla artystki okazją do głębokiej refleksji, którą zapisała na kamiennych płytach i w postaci słownika obrazów bliskoznacznych emanującego z para-architektonicznych grafik.

Zapraszamy na pierwszą wystawę z programu opracowanego przez Pracownię Działań Intermedialnych i Fotografii UAP w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Wernisaż ekspozycji prac Marty Węglińskiej „Domy świątynne i nieme teksty” odbędzie się w Muzeum Archeologicznym w piątek (22.02) o godzinie 18:00. Będzie ją można oglądać w dniach do niedzieli 3 marca w godzinach otwarcia Muzeum.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz