K U L T U R A

Poznańska Ania z Zielonego Wzgórza

Ania-z-Zielonego-Wzgorza-w-Teatrze-MuzycznymAnia z Zielonego Wzgórza bawi poznaniaków w Teatrze Muzycznym już od kilkunastu lat. W środę spektakl będą mogli zobaczyć także internauci. Widowisko zostanie zaprezentowane 20 lutego w piątej edycji „Internetowego Teatru TVP dla szkół”.

Spektakl w reżyserii Moniki Martini-Madej znakomicie oddaje w języku musicalu to wszystko, co w powieści Lucy Maud Montgomery jest najpiękniejsze. Książka posłużyła reżyserce do opracowania interesującego scenariusza, a kompozytorowi Maciejowi Szymańskiemu do stworzenia oryginalnej muzyki. Spektakl grany jest na deskach Operetki od 1995 roku.

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych. Dzięki projektowi uczniowie z miejscowości często znacznie oddalonych od placówek teatralnych mają możliwość kontaktu z wartościowymi widowiskami transmitowanymi na żywo z teatrów w całym kraju.

Spektakl będzie transmitowany z Teatru Muzycznego, gdzie obok operetek i musicali zobaczyć także możemy specjalne produkcje dla dzieci i młodzieży, m.in. spektakle baletowe i muzyczne bajki.

W tym roku będącym Rokiem Tuwima, Teatr Muzyczny przygotowuje „Dni Tuwima”, w czasie których przedstawi zarówno spektakle do tekst ów Tuwima jak i operetkę klasyczną „Zemsta Nietoperza” z librettem w genialnym tłumaczeniu poety.

Ania z Zielonego Wzgórza w Teatrze Muzycznym Foto: Studio FOTOBUENO.pl / Teatr Muzyczny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz