Stare Miasto

Orszak Trzech Króli – trwają przygotowania

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterChoć do przejścia samego Orszaku Trzech Króli ulicami Starego Miasta zostało nieco czasu, to przygotowania do niego trwają już od dłuższego czasu. Po raz drugi też organizatorzy chcą sprowadzić do Poznania wielbłąda na którym miałby jechać król Baltazar.

Orszak organizowany w Poznaniu po raz trzeci to barwny pochód z udziałem mieszkańców naszej aglomeracji, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia. Obrazują one pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Podczas drugiego Orszaku było nas około 5.000 –  mówi Magda Gilicka, jedna z organizatorek – mamy nadzieję, że 6 stycznia 2013 roku na plac Wolności przyjdzie 10.000 osób.

Przed wyruszeniem Orszaku jego uczestnicy otrzymają koronę i śpiewnik, aby mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z placu Wolności na Stary Rynek.

Kolędowanie poprowadzą profesjonalni muzycy – dodaje Magda Gilicka – wszystkim uczestnikom będą przewodzić Trzej Królowie na koniach, a jeden z nich, mamy nadzieję, na wielbłądzie!

Królowie będą otoczeni szpalerami poprzebieranych uczniów z poznańskich szkół. Uczestnicy Orszaku spotkają m. in. anioły i diabły, Legionistów i Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku przed Ratuszem królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

O tym, czy uda się sprowadzić wielbłąda, który uatrakcyjni Orszak, zdecyduje powodzenie akcji Zrzuć Się Na Wielbłąda. By wziąć w niej udział wystarczy wejść na stronę zrzucsienawielblada.pl.

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Orszak Trzech Króli wyruszy z Placu Wolności w niedzielę 6 stycznia o godzinie 12:00

11:30 – Na pl. Wolności zaczynamy rozdawanie koron i śpiewników.
11:45 – Formowanie szyku orszakowego
12:00 – Początek Orszaku! Wyruszamy z pl. Wolności
Po drodze na Stary Rynek:
scenka z aniołami i diabłami
scenka z Legionistami
scenka z Herodem
13:15 – Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Ratuszem
13:30 – Zakończenie Orszaku
13:45 – Msza Św. u Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła

Orszak Trzech Króli - 6.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz