POZnań

Czego słuchają maturzyści?

lektury do matury  Foto:

„Nasz mózg jest leniwy”, „Piguła: literatura i sztuka antyku” oraz audycje w dziale „pozytywizm”, gdzie prezentowane są obszerne fragmenty „Lalki” i „Potopu” to najczęściej słuchane audiobooki na portalu www.lekturydomatury.pl.

W Poznaniu powstał nowy portal dla maturzystów www.lekturydomatury.pl. Uczniowie szkół średnich za darmo mogą ściągać opracowania najważniejszych lektur szkolnych wymaganych na maturze. Opracowania są nagrane i można ich słuchać w drodze do szkoły. Audycje umieszczone w serwisie pochodzą z portalu www.lykwiedzy.pl. Twórcą serwisów jest poznański dziennikarz radiowy Piotr Świątkowski.

lektury do matury

Materiały dźwiękowe nagrali profesjonalni lektorzy, aktorzy i dziennikarze. Audycje pochodzą z innego portalu dla maturzystów – www.lykwiedzy.pl. Twórcą serwisów jest Piotr Świątkowski, który wraz z grupą znajomych nagrał kilkadziesiąt audycji z języka polskiego, biologii, historii, WOS, matematyki i fizyki. Portal www.lykwiedzy.pl umożliwia odsłuchiwanie nagrań on-line na stronie internetowej. Ponieważ wielu użytkowników pytało czy można ściągnąć audycje i słuchać ich w drodze do szkoły powstał serwis www.lekturydomatury.pl.

Do tej pory Internet oferował uczniom głównie płatne audiobooki. Lektorzy czytali napisane wcześniej bryki. Audycje stworzone przez Piotra Świątkowskiego to połączenie słuchowisk, gawęd i reportaży. Zawierają obszerne fragmenty lektur co różni je od tradycyjnych bryków i ściąg.

Audycje powstały przy współpracy nauczycieli – praktyków. Lektury czytają aktorzy i dziennikarze, znajomi i przyjaciele twórcy portalu. Serwisy są darmowe, utrzymują się z reklam, w tym emisji spotów dźwiękowych na początku każdej audycji.

Ciekawe dane dotyczące portalu www.lykwiedzy.pl

Aż 16 minut przebywają na portalu Internauci, którzy znaleźli nas przed google wpisując w przeglądarkę frazę „lykwiedzy.pl” co świadczy o znajomości marki portalu.

W dziele „język polski” użytkownicy najczęściej słuchają audycji „Piguła: literatura i sztuka antyku” oraz audycji w dziale „pozytywizm”, gdzie prezentujemy obszerne fragmenty „Lalki” i „Potopu”.

Średni czas pobytu na portalu przekroczył 8 minut.
Prawie połowa użytkowników regularnie wraca po nowe audycje.
Najczęściej ściąganymi audycjami są opracowania „Dziadów”, „Lalki” i „Wesela”.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz