POZnań

Zadyma na Rozbracie

Rozbrat_szyld  Foto:

Jak podaje Rozbrat wczoraj w trakcie odbywającego się na skłocie Festiwalu Sztuki DIY na imprezę próbowała wtargnąć grupa około 30 agresywnych neofaszystów.

Rozbrat_szyldW otwartym spotkaniu brali udział m.in. rodzice z małymi dziećmi. Napastnicy rzucali kamieniami, racami, próbowali podpalić jedną z tablic informacyjnych. Ich atak został szybko odparty przez uczestników festiwalu.

W grupie atakujących można było rozpoznać członków Obozu Narodowo Radykalnego Brygada Wielkopolska, Wielkopolskich Patriotów oraz Autonomicznych Nacjonalistów. Uczestnicy napadu chwilę wcześniej brali udział w organizowanym przez stowarzyszenie Koliber marszu upamiętniającego osobę rotmistrza Pileckiego.

Bezpośrednio po odpartym ataku na teren skłotu próbowała się wejść policja, jednak nie została wpuszczona.

Festiwal na Rozbracie

Festiwal na Rozbracie, fot: http://www.rozbrat.org/

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • czytałem wszystkie artykuły i jestem zszokowany.
    Większość informacji pochodzi ze strony rozbratu ze niby neofaszyści zaatakowali.Na wyborczej juz rozbratowcy piszą ze sami musieli zaatakować i obili nacjonalistów. hym
    Nie ma żadnej dokumentacji z napadu,choćby zdjęcia zbitej szyby nic!no pomijam spalony plakat ale takie mijam na miescie co jakis czas.Mógł to każdy zul zrobić.Natomiast dowodem jest zdjecie ludzi z pokojowej demonstracji i prowadzenie pobitego człowieka.Dodatkowo jest film w ktorym rozbratowcy filmują siebie jak z bronia(palki chyba) gonia i tak spokojnie oddalający sie tłumek. hym
    Nikt nie pisze by ktos z rozbratu ucierpiał.Pewne wszędzie jest tylko ze jeden z nacjonalistów(wymiennie neofaszystów) ma pęknięta czaszkę i lezy w szpitalu ale w sumie nie wiadomo jak kiedy.Do tego nagonka na prywatne firmy dwóch róznych podmiotów.pachnie tu manipulatorstwem faktów i osobista zemsta.Polityczna i gospodarcza.Pewnie konkurencja sympatyzująca z rozbratem.Zajrzałem na strony tych pubow i jeden spokojny galeria w czeskim klimacie i drugi irlandzki o nastawieniu folkowo rokowym.Powinniscie panstwo zrobic jakis wywiad środowiskowy zanim pewne tresci dopuścicie.Nawet w komentarzach.bardzo łatwo zrobic na kogos nagonke.Po za tym strona rozbratu wisi na zagranicznym serwerze jest po za jurysdykcja prawna-mozna tam pisac co sie chce i nie ponosić odpowiedzialności.Pewnie dlatego tez wszystkie art sa anonimowe, a każdy komentarz musi byc najpierw poddany cenzurze.Nie zdziwie sie gdy wszystko zakończy sie głośna sprawa sadowa,gdzie autor kazdego wpisu,artykułu może byc pociągnięty do odpowiedzialności.