Aglomeracja

Strajk na AWF!

awf  Foto: awf

awf Foto: awfOstatnie debaty między innymi o wieku emerytalnym zepchnęły na dalszy plan temat deregulacji zawodów “trener” czy “instruktor sportu”. Nadal jednak żywo debatuje się o tym miedzy innymi wśród studentów uczelni sportowych, kształcących takich właśnie specjalistów. Nie zrezygnowali oni też z walki o zmiany założeń nowej ustawy!

Studenci poznańskiego AWF’u zapowiadają strajk, który zamierzają zorganizować pod budynkiem głównym uczelni. Ma on się odbyć we wtorek w samo południe. Uczestniczyć w nim mają studenci, trenerzy jak i wszystkie osoby, które są przeciwne całkowitej deregulacji zawodu trener. Warto zaznaczyć, podobne zdanie jak my ma m.in Rzecznik Praw Dziecka – podkreśla Marcin Dobrzański, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Akcja protestacyjna potrwa około 30-45 min. Podobne wydarzenie w tym samym czasie będzie miało miejsce w Gdańsku, na tamtejszym AWFie.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Generalnie ta deregulacja to jest jakiś śmiech na sali… rozumiem zwiększenie konkurencyjności cenowej ale w inny sposób a nie pogarszając jakość usług. Nie potrafię sobie wyobrazić trenera bez uprawnień czy przewodnika bez wiedzy wciskającego kit zwiedzającym…