POZnań

Światowi podróznicy na Dniach Turystyki

Dni Turystyki  Foto:

Opowieści znanych podróżników, którzy dotarli do najróżniejszych zakątków świata będzie można posłuchać w trakcie jubileuszowych, X Dni Turystyki, które odbędą się od 26 do 28 marca na UAM. Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy oraz warsztaty dla osób, którym turystyka, podróże i geografia nie są obce.

Janusz Ludwiczak, www.lazarz.pl

Dni TurystykiDni Turystyki to festiwal organizowany przez studentów i pracowników Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma na celu przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. Dzięki tej imprezie można poznać smak świata i poczuć się jak w drodze.

Od 26 do 28 marca odbędzie się jubileuszowa, bo dziesiąta edycja Dni Turystyki.

Na X Jubileuszową edycję przygotowaliśmy jak co roku całą ławicę atrakcji. Oczywiście główne przynęty jakie zarzucamy na naszych gości to prelekcje różnych podróżników. Odbędą się też ciekawe warsztaty np: wieczorek tajski z prezentacją tańca, pokazem walki Muay Thai i masażu tajskiego. Po za tym na odwiedzających czeka ścianka wspinaczkowa z warsztatami i możliwością skorzystania z niej pod okiem instruktora oraz konkursy z nagrodami – mówi Patryk Antczak, jeden ze współorganizatorów X Dni Turystyki.

Na poznańskim słynnym podróżniku, Kazimierzu Nowaku i o swojej sztafecie “Afryka Nowaka” opowie we wtorek 27 marca o godz. 17:00 jeden z uczestników wyprawy, Kuba Wolski.

Organizatorzy przygotowali również prelekcje podróżników m.in. Tomasza Michniewicza, Jacka Pałkiewicza, Mieczysława Bieńka, Aleksandra Doby, warsztaty wspinaczkowe oraz ściankę wspinaczkową i konkursy z nagrodami.
W tym roku udało nam się ściągnąć do Poznania kilka bardziej znanych nazwisk. Nawet osoby, które nie są ekspertami w tym temacie mogą je znać choćby z okładek książek. Są to m.in: Mieczysław Bieniek, Aleksander Doba, Marek Tomalik, Tomasz Michniewicz czy Jacek Pałkiewicz. To jednak nie jedyni goście dla których warto przyjść na X Dni Turystyki – dodaje Patryk Antczak.

Program X Dni Turystyki – Collegium Geographicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewiczam ul. Dzięgielowa 27 (Morasko – Różany Potok)

Poniedziałek, 26 marca 2012:

Wykłady:
12:00 – dr hab. Małgorzata Mazurek – Afryka (dla młodzieży szkolnej i nie tylko)
13.00 – dr Andrzej Byrt – prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich
Wieczór kultury tajskiej
16:00 – 18:00 – w programie:
Pokaz tradycyjnego tańca oraz wykonywanej na żywo muzyki tajskiej
Prezentacja masażu tajskiego
Pokaz narodowego sportu Tajlandii – sztuki walki Muay Thai
Pokaz zdjęć z wypraw do Królestwa Tajlandii
Prelekcje podróżników:
18:30 – Aleksander Doba – „Kajakiem przez Atlantyk”
20:00 – Tomek Michniewicz – „Krwawa Wojna. Kłusownictwo w Afryce”

Wtorek, 27 marca 2012
Prelekcje podróżników:
16:00 – Tomek Kowalski – „Inspiracje – wyprawa dookoła świata”
17.00 – Kuba Wolski – „Afryka Nowaka – relacja ze sztafety”
18:30 – Marek Tomalik – „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
20:00 – Mieczysław Bieniek – „Przez Karakorum w marzenia”

Środa, 28 marca 2012
Warsztaty:
16:00 – Łukasz Turkowiak – warsztaty wspinaczkowe oraz możliwość skorzystania z profesjonalnej ścianki wspinaczkowej pod okiem instruktora
17:00 – Krzysztof Petek – warsztaty surwiwalowe
Prelekcje podróżników:
18:30 – Alek Adamus i Paweł Bartnik – „Autostopem Ku Wolności”
20:00 – Jacek Pałkiewicz – „Pomnik u źródeł Amazonki”

Janusz Ludwiczak, www.lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz