Lifestyle

Dźwięk z winylu

AVID Acutus ze wzmacniaczem  Foto: AVID

AVID Acutus ze wzmacniaczem Foto: AVIDGdy pojawiły się płyty kompaktowe, bardzo szybko zrezygnowaliśmy z czarnych, tradycyjnych krążków. Płyty CD były po prostu bardziej wygodne. Wystarczyło wyjąć z pudełka i można było słuchać swojej ulubionej muzyki nie tylko w domu ale również w samochodzie, czy na spacerze. W laboratoriach naukowcy cały czas pracują nad urządzeniami, dzięki którym będziemy mogli słyszeć jak najlepszy dźwięk.

Tymczasem od kilkudziesięciu lat istnieje najlepszy, analogowy sposób na odtwarzanie muzyki – gramofon i płyta winylowa.

Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na posłuchanie muzyki. Położyć płytę, założyć docisk, wyczyścić, nastawić ramię – i tak co 20 minut. Otrzymujemy za to przywilej obcowania z dynamicznie odtwarzaną muzyką – podkreśla Michał Gogulski ze sklepu Hi End Corner.

Z dawnymi nagraniami mistrzów, które “przetłumaczone” na język cyfrowe brzmią płasko i nieciekawie.

Tym, którzy cenią sobie doskonałą jakość dźwięku warto polecić gramofon Acutus SP brytyjskiej firmy AVID, stworzony przez inżyniera specjalizującego się w zawieszeniach do luksusowych samochodów sportowych.

Jakość ma jednak swoją cenę. Gramofon z ramieniem kosztuje 59.000 zł, a w wersji Reference 84.000 zł.

Hi End Corner, ul. Szewska 18a, Poznań.

sklep@hi-corner.pl

AVID Acutus Foto: AVID

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz