Antoninek

Złe oznakowanie w Antoninku

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmOd pewnego czasu ulicą Mścibora nie można dojechać do ulicy Światopełka prowadzącej między innymi w kierunku przebudowywanego wiaduktu. Tuż przed skrzyżowaniem tych dwóch ulic kierowcy chcący wyjechać właśnie z ulicy Światopełka zobaczą barierkę i znak zakazu wjazdu. Część z nich nie przejmuje się wprowadzonymi zmianami.

Będzie pewnie tak do czasu pierwszej stłuczki, której powodem będzie łamanie przepisów przez nieroztropnych kierowców. Wyjazd z tej osiedlowej ulicy został zamknięty, ponieważ na tym odcinku ulicy Światopełka, która jest przedłużeniem Browarnej, wprowadzony został ruch wahadłowy. Droga w tym miejscu jest zwężona i ruchem steruje ustawiona tymczasowo  sygnalizacja świetlna bądź pracownicy budowy.

Usprawiedliwieniem dla kierowców, którzy mimo znaków wyjeżdżają na główną drogę, może być fatalne oznakowanie na poprzednim skrzyżowaniu. Chcąc wyjechać ulicą Mścibora znak informujący o tym, że ulica ta jest bez przejazdu widzą tylko kierowcy jadący cały czas tą ulicą, co widać na zdjęciu, które wykonaliśmy.

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Prowadzący samochody jadące od ulicy Bożeny znak zobaczą prawdopodobnie dopiero po skręceniu w zamkniętą ulicę Mścibora.

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Natomiast szansę, by zobaczyć znak jadąc od strony ulicy Leszka ograniczono do minimum. Nawet po skręceniu w prawo kierowcy chyba tylko przez przypadek zobaczą, że stoi tutaj znak informujący o tym, że ta ulica jest “ślepa”. Dowiedzą się o tym dopiero stając przed barierką i znakiem zakazującym przejazd. Większość w takiej sytuacji zdecyduje się na złamanie przepisów, niż zawracanie na wąskiej ulicy.

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Oto tymczasowa organizacja ruchu wokół skrzyżowania ulic Światopełka, Mścibora oraz przebudowywanego wiaduktu w Antoninku.

Zamknięty wyjazd z ulicy Mścibora Foto: Google Maps / lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz