Recenzje restauracji i barów

Cafe Gołebnik

Cafe Gołębnik - sałata z tuńczykiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Cafe Gołębnik - sałata z tuńczykiem Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmLubimy tu przychodzić ze znajomymi, gdy chcemy spokojnie porozmawiać. Lubimy zaczynać od słodkości, by płynnie przejść do “konkretów”. Te same pyszności smakują różnie w różnych porach roku czy dnia.

Nasza jazda obowiązkowa to szarlotka i gruszotka z których słynie Gołębnik. Na talerzu ląduje ciepłe ciasto i gałka lodów. Najczęściej waniliowych. Wszystko przykrywa przepyszna bita śmietana. W zależności od pory i ochoty lubimy zamawiać do tego różne koktajle, albo po prostu kawę czy herbatę. Tych ostatnich jest wiele rodzajów i nie zdarzyło nam się trafić na przeciętny smak. Zawsze mamy wrażenie, że podawane są herbaty specjalnie skomponowane dla nas.

Warto również w któryś upalny dzień usiąść w ogródku i wybrać jeden z wielu deserów lodowych. Już same nazwy powinny wprawić was w dobry nastrój.

Po słodkich chwilach z gruszotką czy szarlotką warto skusić się na… tortillę. Z czystym sumieniem polecamy tę z z grillowanym kurczakiem. Można się najeść bez nieprzyjemnego obciążania żołądka. Do tego, bądź jako osobne danie możemy spokojnie polecić którąś z sałat. Jedną z lepszych jest sałata z tuńczykiem, w której oprócz tej smacznej ryby znalazł się miedzy innymi ogórek, pomidor, kukurydza i oliwki. Wybór sałat jest duża, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie,

Cafe Gołębnik przy Woźnej rósł powoli i przyciągał kolejnych stałych bywalców. Od początku miał swój niepowtarzalny klimat. Teraz ma kilka sal, w których sączy się nienachalnie muzyka. Można zatopić się w wygodnym fotelu, bądź usiąść na krześle w zależności w której sali będziemy chcieli usiąść (bądź w której uda nam się znaleźć wolne miejsce). Cafe Gołębnik oferuje nie tylko smaczne desery, ciasta i między innymi tortille, ale także miejsce nadające się zarówno na randkę jak i spotkanie biznesowe.

Wizyta w Gołębniku powinna zadowolić miłośników dobrego jedzenia i nie będzie rujnowała waszych finansów.

Cafe Gołębnik - jedna z sal Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Cafe Gołębnik jest bardzo blisko Starego Rynku. Traficie do niego zarówno od ulicy Woźnej (wchodząc bezpośrednio z ulicy) jak i Wielkiej (wejście przez podwórze).

MIEJSCE PRZYJAZNE DLA DZIECI? NIE. Choć jest kącik z zabawkami dla dzieci, dociera w to miejsce dym papierosowy z sali dla palących, która nie jest odpowiednio klimatyzowana. Polecamy tylko miejsca w sali od strony ulicy Woźnej.

Wybrane propozycje z menu:

Ciasta domowe przez nas według receptur babcinych wypiekane – 12,00 – 13,00 zł

Koktajle na maślance, mleku lub soku z mnóstwem owoców  – 9,00 – 11,50 zł

Lodowe desery z owocami lub alkoholem wyczarować także potrafimy – 11,00 – 16,00 zł

Sałaty na 12 sposobów – 14,50 – 20,00 zł

Tortilla z grillowanym kurczakiem – 18,00 zł

Sałata z tuńczykiem – 18,00 zł

Cafe Gołębnik Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz