Recenzje restauracji i barów

Spaghetti Bar Piccolo

Spaghetti Bar Piccolo przy Ratajczaka - po remoncie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

To nie była pierwsza spaghetteria w Poznaniu, ale pierwsza, która naprawdę zdobyła najpierw mój żołądek, a potem serce. Wiem, że nie jestem w tych uczuciach odosobniony.  Spaghetti Bar Piccolo przyciąga do siebie nie tylko smakiem.

Podsłuchując co zamawiają “przedstojący” można wywnioskować, że największą popularnością cieszy się “spaghetti z bolońskim”. Również ja najczęściej zamawiam to właśnie danie. Sos stworzony w lokalach tej sieci jest jedyny w swoim rodzaju. Nie jest to wodnista maź, ale gęsty od mięsa sos doskonale przyprawiony. Ponieważ dość często wybieram właśnie “boloński” muszę powiedzieć, że zdarzają się dni, gdy smak tego sosu nie jest idealny. Zawsze jednak “trzyma” dość wysoki poziom. Porcja spaghetti z sosem po bolońsku kosztuje 4,60 zł. Rzadko kto po jej zjedzeniu jest jeszcze głodny.

Oprócz najbardziej popularnego sosu bolońskiego warto również skusić się na sos funghi. Jeśli tylko lubicie grzyby, będzie zadowoleni.

Coraz częściej klienci barów Piccolo zamawiają także risotto, a więc ryż zapiekany z serem i jednym z sosów. Na to danie jednak, w przeciwieństwie do spaghetti, trzeba nieco poczekać.

Warto również do dania głównego zamówić przynajmniej jedną z sałatek. Osobiście najbardziej lubię krabową, która jest dość lekka, oraz królewską z serem feta. Smaczna jest również sałatka serowa, jednak jest ona dość ciężka. Nie zawsze można również zjeść genialnej w swej prostocie sałatki niemieckiej, ponieważ jednym z jej składników jest… czosnek.

Na początku października po remoncie zobaczyliśmy nowe oblicze baru Piccolo przy ulicy Ratajczaka. Przytulne, swojskie klimaty zostały zamienione na jasne, nowoczesne wnętrze. Jest również więcej miejsca. Osobiście będę musiał się przyzwyczaić do nowego wyglądu… Najważniejsze, że nie zmienił się smak!

Spaghetti Bar Piccolo przy Ratajczaka - po remoncie Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Oprócz baru przy Ratajczaka, słynne ze swego smaku spaghetti możecie zjeść w centrum również na ulicy Garbary, Wrocławskiej, Rynkowej. Piccolo jest również na Jeżycach (przy kinie Rialto), na Piątkowie (przy akademikach na Piątkowskiej) oraz na Dębcu (ul. Jaworowa).

Wybrane propozycje z menu:

Risotto (ryż zapiekany z serem i sosem do wyboru), 350g – 6,00 zł

Lasagne z sosem bolońskim, 400g – 10,00 zł

Tortelini z mięsem – 7,00 zł

Tortelini z serem – 7,00 zł

Penne arabiata – 7,00 zł

Penne z brokułami – 7,00 zł

Sałatka serowa, 100g – 2,90 zł

Sałatka z tuńczyka z ananasem, 100g – 2,90 zł

Sałatka niemiecka (ziemniaczana z sosem czosnkowym), 100g – 2,90 zł

Sałatka owocowa Tutti-Frutti, 100g – 2,90 zł

Sałatka królewska (z serem feta), 100g – 2,90 zł

Sałatka farmerska (z porą i kiełbasą krakowską), 100g – 2,90 zł

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz