K U L T U R A

Kronika Miasta Poznania o fotografii

KMP fotografia  Foto: KMP fotografia

KMP fotografia Foto: KMP fotografiaPoznań ma bogate tradycje fotograficzne. Działało i nadal działa wielu znakomitych fotografów o których można opowiedzieć wiele ciekawych historii.

Właśnie o fotograficznym Poznaniu dawniej i dziś będziecie mogli przeczytać w najnowszym numerze Kroniki Miasta Poznania. Znalazły się w tym wydawnictwie opowieści o najważniejszych fotografach takich jak Germaine Krull, Lotte Jacobi, Jan Bułhak, Tadeusz Cyprian, czy Roman Stefan Ulatowski. opisane zostały także świetne atelier, znakomite warsztaty fotograficzne, galerie, oraz znane w całej Polsce biennale. Znalazło się także miejsce, by opisać obecną w naszym mieście edukację fotograficzną na najwyższym poziomie, tak ważną dla kolejnych pokoleń fotograficznych talentów. Najnowsza Kronika wymienia również periodyki i książki o fotografii, jakie ukazywały i ukazują się w Poznaniu.

Zapraszamy na promocję najnowszego numeru Kroniki Miasta Poznania do Galerii Miejskiej “Arsenał” w piątek 7 października o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz