K U L T U R A

Chwaliszewo na 150 fotografiach

Chwaliszewo. Poznańska Wenecja  Foto: Wydawnictwo Miejskie Posnania

Chwaliszewo. Poznańska Wenecja Foto: Wydawnictwo Miejskie PosnaniaChwaliszewo było kiedyś wyspą na rzece, było miejsce które nazywano poznańską Wenecją. Miało swój charakter i wiele się tutaj działo. Później swój bieg zmieniła Warta, a Chwaliszewo zyskało złą sławę. Na szczęście dla miasta i tego fyrtla Chwaliszewo od kilku lat się zmienia. Powoli, bardzo powoli przekonuje do siebie mieszkańców i turystów.

Właśnie temu historycznemu miejscu poświęcony jest nowy album Chwaliszewo. Poznańska Wenecja. Znajdziemy w nim opis dziejów tej dzielnicy Poznania, która była kiedyś wyspą otoczoną wodami Warty, oraz 150 unikatowych fotografii.

Jan Kaczmarek, ostatni chwaliszewiak, odtwarza w albumie historię tego niezwykłego miejsca, ożywia legendę i budzi wspomnienia. Zebrane fotografie pozwalają zobaczyć jak Chwaliszewo się zmieniało. Będzie można zobaczyć miejsce, którego już nie ma, porównać do tego, co znamy ze spacerów…

Album wydany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania kończy się wizjonerskimi projektami, których autorzy przywracają rzekę miastu, a Chwaliszewu dawny urok. Czy będą zrealizowane? Być może w niedalekiej przyszłości o Chwaliszewie znowu będziemy mówić z dumą, jako o naszej, poznańskiej Wenecji.

Promocja albumu Jana Kaczmarka Chwaliszewo. Poznańska Wenecja odbędzie się w KontenerArcie nad Wartą dzisiaj (29.09) o godzinie 18:00. Obecny na spotkaniu Autor, przy winie i muzyce, opowie wszystkim przybyłym o kilkudziesięciu latach spędzonych na Chwaliszewie.

Na spotkanie zapraszamy wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania i KontenerART’em. Na miejscu będzie można kupić album w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Chwaliszewo. Poznańska Wenecja Foto: Chwaliszewo. Poznańska Wenecja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz