Sport

Dzisiaj finał Poznań Porsche Open

Jerzy Janowicz  Foto: Poznań Porsche Open / Zbyszek Kowal

Dzisiaj kończy się poznański turniej tenisowy. Na szczęście dla zawodników, organizatorów i publiczności od rana dopisuje aura. Na korcie pojawi się między innymi ostatni walczący o tytuł Polak – Jerzy Janowicz.

Jerzy Janowicz Foto: Poznań Porsche Open / Zbyszek Kowal

Choć po wczorajszym meczu Jerzy Janowicz przyznał, że był to jego najsłabszy w tym roku mecz w Poznaniu, to z ostatecznego wyniku zadowoleni byli chyba wszyscy, którzy trzymali za niego kciuki. Mistrz Polski w godzinę i niespełna kwadrans pokonał Marco Crugnolę 6:3, 6:3 i awansował do półfinału Poznań Porsche Open. Włoch w pierwszej rundzie wyeliminował Michała Przysiężnego, a przepustkę do ćwierćfinału uzyskał po wycofaniu się Łukasza Kubota. Janowicza martwiła wilgotna od deszczu nawierzchnia, ale prawdziwe problemy miał Crugnola. Miałem małą przewagę, bo rywal był trochę zestresowany i podobno przed spotkaniem wypytywał kilku zawodników, jak najlepiej zagrać przeciwko mnie – mówił Janowicz – z kolei ja w Poznaniu czuję się naprawdę dobrze – dodał.

Dzisiaj Jerzego Janowicza czekają go być może dwa mecze. Najpierw w półfinale zmierzy się z Francuzem Stephane’m Robertem. Jeśli go pokona podczas porannego pojedynku, to w popołudniowym finale spotka się ze zwycięzcą pojedynku Rui Machado – Jurij Szczukin.

Stephane’a Roberta czekają w niedzielę na pewno dwa, a być może nawet trzy mecze. Francuz wystąpi nie tylko w półfinale singla, ale też w finale debla Poznań Porsche Open – wyjaśnia Dominika Kaszyńska.

W sobotę Robert i Olivier Charroin pokonali Australijczyków Colina Ebelthite’a i Sadika Kadira 6:3, 7:6(3) i awansowali do drugiego finału z rzędu. W ubiegłym tygodniu w Sopocie Francuzi przegrali z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim. Ich rywalami będą tym razem Franco Ferreiro i Andre Sa. Brazylijczycy dostali się do finału po zwycięstwie nad Duszanem Lojdą (Czechy) i Jurijem Szczukinem (Kazachstan) 6:1, 4:6, 10-8.

NIEDZIELA NA KORTACH

10:00 – 1. Gra pojedyncza – Półfinał 2011: Jerzy Janowicz (POL) – Stephane Robert (FRA)

10:00 – 1. Gra pojedyncza – Półfinał 2011: Rui Machado (POR) – Yuri Schukin (KAZ) ) – kort 1

n.b. 14:00 – Gra pojedyncza – Finał 2011: Jerzy Janowicz lub Stephane Robert – Rui Machado lub Yuri Schukin

f.b. – 3. Gra podwójna – Finał 2011: Olivier Charroin (FRA)[4] /Stephane Robert (FRA)[4] – Franco Ferreiro (BRA)[2] /Andre Sa(BRA)[2]

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz