Sport

Łukasz Kubot wycofał się z turnieju

Łukasz Kubot wycofuje się z turnieju  Foto: Poznań Porsche Open / Zbyszek Kowal

Łukasz Kubot wycofuje się z turniejuCzwartek miał należeć do Łukasza Kubota. Należy, ale niestety nie tak jak spodziewała się publiczność i nie tak jakby chciał sam zawodnik.

Łukasz Kubot podjął decyzję o wycofaniu się z turnieju z powodu kontuzji nadgarstka. We wtorek grałem z niesamowitym bólem, ale chciałem wygrać ostatnią piłkę dla tych wspaniałych kibiców niestety okazało się, że nadgarstek nie pozwoli mi na kolejny mecz – tłumaczył dzisiaj Kubot – nie mogę ryzykować przed US Open, czas na odpoczynek – dodał. Tym sposobem do ćwierćfinału awansował Włoch Marco Crugnola.

W turnieju głównym singla pozostał zatem już tylko jeden Polak – Jerzy Janowicz.

Humory wszystkich, którzy spodziewali się dzisiaj sportowych emocji zepsuł także padający od rana deszcz. Ciemne chmury wisiały nad kortami już wcześniej, ale deszcz padał zwykle wtedy, gdy tenisiści mieli wolne. Dzisiaj Peter Luczak i Stephane Robert na korcie centralnym rozpoczęli pierwszą zmianę (6:2 3:2 dla Francuza),gdy rozpadało się na dobre.

Teraz wszyscy czekają na wznowienie gier.

Niestety jedynym wygranym był dzisiaj deszcz… Wszystkie zaplanowane na dzisiaj mecze zostały odwołane. Bilety kupione na czwartek ważne będą w piątek na wszystkie mecze. Jutro, jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje planów, turniej rozpocznie się meczem Janowicz(POL) kontra Pospisil(Cze) na korcie centralnym oraz Prodon (FRA) i Gensse (FRA) na korcie nr 1. Początek o godzinie 10:00.

Korty pełne deszczu... Foto: Poznań Porsche Open

/

Prognoza pogody na piątek: może padać przez cały dzień. Do godziny 14:00 deszcz będzie nieco słabszy, a po tej godzinie padać będzie coraz mocniej. Cały piątek będzie pochmurny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz