Sport

Małgorzata Dydek nie żyje

Małgorzata Dydek  Foto: WNBA

Małgorzata Dydek Foto: WNBAJedna z naszych najlepszych koszykarek w zeszły czwartek trafiła do szpitala w Brisbane po tym, jak przestało pracować jej serce. Dzisiaj o godzinie 0:30 czasu polskiego Małgorzata Dydek zmarła. Osierociła dwójkę dzieci.

Dydek przebywała w szpitalu w Brisbane od czwartku. Trafiła tam po zatrzymaniu akcji serca. Od tego czasu utrzymywana była w stanie śpiączki farmakologicznej. Przez część swojej kariery związana była z Poznaniem, razem z Olimpią Poznań zdobyła trzecie miejsce w finale Pucharu Europy.

W 1994 wyjechała do Francji (grała w Valenciennes-Orchies), a następnie występowała w zespole Pool Getafe Madryt. W latach 1998–1999 była zawodniczką drużyny WNBA – San Antonio Silver Stars. Wróciła do Polski i grała w Polpharmie Gdynia. W 1999 zdobyła z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy, rok później grała na igrzyskach w Sydney.

W 2001 ponownie występowała w San Antonio Silver Stars. Wróciła do Gdyni i została zawodniczką Lotos VBW Clima. W sezonie 2005/2006 opuściła Gdynię i przeniosła się do UMMC Jekaterinburg, a następnie do Ros Casares Walencja (Hiszpania), z którym w sezonie 2006/2007 została wicemistrzynią Euroligi.Małgorzata Dydek od kilku lat mieszkała w Australii. Była najwyższą w historii zawodniczką WNBA (214 cm)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz