Aglomeracja

Co warto pokazać w Poznaniu? Głosuj!

google car  Foto: google

google car Foto: googleGoogle rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zachęca Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju. Co na to poznaniacy! Co mamy do pokazania, czym chcemy się pochwalić?

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać zdjęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach.

Mapy Google to jeden z pierwszych serwisów internetowych, które odwiedzą zagraniczni turyści, planujący przyjazd do Polski – przekonuje Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska. – Można już było na zdjęciach Street View oglądać stadiony RPA, na których odbywały się mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, jak i historyczne zabytki Włoch. Kraje, takie jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Szwecja korzystają na Street View pod względem turystycznym. Zależy nam, żeby w tym gronie nie zabrakło Polski – dodaje.

W Polsce w pierwszej kolejności planowana jest realizacja zdjęć z wybranych miejsc. W startującym plebiscycie “Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View” można proponować, a następnie głosować na atrakcje turystyczne i interesujące miejsca, które mają być fotografowane. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online tutaj, w czterech kategoriach: Miejsca kultury i historii (np. starówka, zabytek), Cuda natury (np. plaża, park narodowy), Miejskie uroki (np. ulice, place), Ukryte skarby (miejsca, które nie pojawiły się jeszcze na pocztówkach, a powinny). Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów. Zwycięska lokalizacja pokazana zostanie jako polska premiera na Street View, a pozostałe miejsca, które znajdą się w finale, stworzą galerię polskich skarbów.

W związku z realizacją projektu, w najbliższych miesiącach na polskich ulicach mają pojawić się widocznie oznakowane samochody Google, wyposażone w zamontowane na dachu aparaty fotograficzne.

W pierwszej kolejności planowane jest fotografowanie w regionie Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Samochody mogą pojawić się również na trasach między tymi miastami

Google zapewnia, że przygotowując się do realizacji tych zdjęć jest w kontakcie z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, aby upewnić się, że będą one realizowane w zgodzie z lokalnymi przepisami.
W miejscach realizacji zdjęć specjalnych, w przypadku których fotografowanie ustalane jest indywidualnie z właścicielami lub organizacjami zarządzającymi, wykorzystywane będą także trójkołowe rowery wyposażone w aparaty.

Po kilku miesiącach zbierania materiału zdjęciowego, a następnie odpowiednich obróbkach technologicznych, takich jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów, przetwarzanie i dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni, fotografie Polski zostaną udostępnione użytkownikom map Google.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz