Warta Poznań – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Warta Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 2.04.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Warta Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 2.04.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDzisiejszy pojedynek Warty Poznań z Piastem Gliwice można by śmiało nazwać walką Dawida z Goliatem. Jednak po mimo tego że Warta znajduje się na 11 miejscu w tabeli a Piast na 4 to i tak faworytem spotkania będą poznaniacy, ponieważ z ośmiu meczy w tej kolejce wygrali aż pięć a gliwiczanie tylko jeden.

“Przed nami mecze z drużynami z czołówki, Piastem Gliwice i Sandecją Nowy Sącz. Chcemy w nich zdobyć co najmniej cztery punkty” – mówił na konferencji przed meczowej trener zielonych Bogusław Baniak.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu, która rozpocznie się tuż przed godziną 17.00.

KS Warta Poznań

1 - 0

Piast Gliwice

• 90'+3 i koniec meczu. Warta Poznań wygrała u siebie z Piatem Gliwice 1:0. Dziękujemy za udział relacji i zapraszamy na kolejne.
  • 90'+2 i chyba ostatnie wybicie Bledzewskiego
  • 90'+1 Gajtkowski otrzymuje żółtą kartkę
  • 90'+1 i na szczęście nic z tego, ale Kosznik dochodzi do piłki i pięknym rajdem prawą stroną boiska biegnie do pole przeciwników ale tam zostaje zatrzymany przed polem karnym
  • 90'+1 rzut wolny dla gości
  • 90' sędzia przedłuża mecz o 3 minuty
  • 90' ostatnie minuty spotkania, zarówno gospodarze jak i goście nadal próbują zmienić wynik
  • 90' wznowienie gry przez Bledzewskiego
  • 88' żółta kartka dla Macieja Scherfchena
  • 86' Warciarze nadal próbują ale niestety bez skutecznie podwyższyć wynik
  • 86' ładna wrzutka w pole karne niestety w zamieszaniu piłka wylatuje po za
  • 85' Reiss już idzie w kierunku prawego rogu boiska, ponieważ mamy kolejny rzut rożny
  • 84' ostatnia zmiana w drużynie Warty Poznań, schodzi Bartkowiak a za niego zagra Miklosik
  • 84' żółty kartonik dla Zganiacza
  • 83' o mały włos po błędach obrony nie doszło by do straty bramki ale na szczęście Bledzewski cudem wybija piłkę z pod nóg napastnika
  • 82' aut na wysokości pola karnego gości
  • 80' w polu karnym wymiana Iwanicki do Gajtkowskiego i strzał! ale niestety piłka wybita po za pole karne, jeszcze Ngamayama próbuje coś ugrać ale bez skutecznie
  • 79' faulowany Iwanicki między rogiem boiska a polem karnym
  • 78' Zaki lewą stroną pola wbiega w przed pole karne strzela lewą nogą ale niestety piłka napotyka Iwanickiego i wylatuje po za pole gry
  • 77' strzał prosto w ustawiony mur gospodarzy i piłka wylatuje na aut
  • 77' kolejny faul w przed polu Warty i tym razem około 24 metrów do bramki
  • 76' ostatnia zmiana w drużynie Piasta Gliwice, schodzi Pietroń a za niego Mariusz Muszalik
  • 75' wolny dla gości około 25 metrów do bramki Bledzewskiego
  • 74' Bartkowiak kulejąc schodzi z murawy
  • 71' ładnie Kosznik wbiegł z prawej strony w przed pole karne dośrodkował do Iwanickiego ale niestety za słaby wyskok i grę wznawia Szmatuła
  • 70' faulowany Reiss i mamy wolny około 30 metrów od bramki gości
  • 69' wrzutka w pole karne Warty i dobrze ustawiony Bledzewski przecina dośrodkowanie
  • 69' żółta kartka dla Piotra Reissa, i mamy rzut wolny dla gości
  • 68' ładna wrzutka w pole karne i doskonale ustawiony Szmatuła wyłapuje piłkę
  • 67' kolejny stały fragment gry dla Zielonych, rożny wykona Reiss
  • 67' zmiana w zespole Warty Poznań, plac gry opuszcza Tomasz Magdziarz, a za niego zagra Zbigniew Zakrzewski
  • 66' Reiss do Ngamaywamy ten do Iwanickiego i znowu Ngamayama próbuje strzelać ale złożył sie do strzału tak że piłka opuściła pole gry nie stwarzając żadnego zagrożenia
  • 64' Szmatuła wznawia grę
  • 63' i Gajtkowski już z powrotem na boisku
  • 61' czyżby kolejny do zmiany w Warcie? Gajtkowski po zderzeniu ze Smatułą jeszcze nie wstał z murawy
  • 60' Smektała próbuje strzelać na bramkę Bledzewskiego na szczęście Wichtowski
  • 59' goście coraz częściej faulują i znowu wolny dla Warciarzy
  • 58' Gajtkowski znowu świetnie dośrodkowywał w pole karne jednak jego koledzy nie zdąrzyli dobiec i piłkę przejął Szmatuła
  • 57' wymuszona zmiana po faulu Marcinaka, za niego zagra Ngamayama
  • 56' teraz Pietroń po za polem gry opatrywany przez medyków ale u niego sytuacja wygląda o niebo lepiej bo już czeka na zgodę sędziego na powrót na pole gry
  • 55' Warta przez chwilę w dziesiątkę i już medycy sygnalizują konieczność zmiany
  • 54' kolejny zawodnik Zieloych na murawie, faulujący Zganiacz
  • 51' bardzo groźna akcja dwójkowa gości i Maycom wyszedł tuż przed Bledzewskiego na szczęście był na spalonym
  • 51' kolejna szansa dla Zielonych na podwyższenie wyniku piłka odbija się od słupka ale po drodze odbija się od obrońcy gości i wypada na rzut rożny
  • 50' niesamowita akcja duetu Reiss Gajtkowski, ten pierwszy podwał do Gajtkowskiegom który będąc sam na sam ze Smatułą znalazł się na spalonym
  • 49' trochę dziwne zagranie Jasińskiego, próbował ze swojej połowy odawać do niewidzialnego kolegi tuż przed polem karnym gości
  • 47' Magdziarz z prawego rogu boiska tuż przy strefie rzutów rożnych próbował dośrodkowywać jednak piłka w trakcie lotu wyleciała po za pole gry i Szmatuła wznawia grę
  • 47' Jasińki próbował strzału z dystansu, który Szmatułę rozciągną w bramce ale niestety piłka po za polem gry
  • 45' drużyna gości rozpoczyna z podwóją zmianą Smektała za Matrasa i Iwan za Gamlę
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkanie Warty Poznań z Piatem Gliwice.
  • 45'+1 koniec pierwszej połowy
  • 45'+1 tylko żółty kartonik dla Buryana?! za to zachowanie powinien otrzymał czerwoną!
  • 45'+1 uuu ogromne zamieszanie ponieważ zawodnik Warty został uderzony w twarz i to już dawno po wrzucie rożnym
  • 45'+1 chorągiewka w górze oznacza rożny dla Warty i rogu już mamy Reissa
  • 45' ta połowa potrwa jeszcze minutę
  • 45' faul Krzyckiego i za to wolny dla Warty wykonuje Jasiński
  • 44' Iwanicki do Kosznika w pole karne i znowu powrót piłki do Iwanickiego strzał na bramkę i ładna obrona Smatuły
  • 44' faulowany Iwanicki w środku pola przy lewej linii autowej
  • 42' kolejne ostrzeżenie dla gości Scherfchen strzela jednak piłka mija słupek bramki o jakiś metr
  • 42' rzut wolny dla Warty około 25 metrów od bramki wykonuje Reiss
  • 41' Maycom do Buryana w polu karnym Zielonych na szczęście za mocno i za wysoko i widać zdenerwowanego Bledzewskiego który gestami pokazuje kolegom że nie można tak grać
  • 40' zółty kartonik dla Maycoma za faul na Wichtowskim
  • 38' Kaszkowski na murawie po wślizgu Gajtkowskiego
  • 38' wrzutka Reissa w pole karne i piłka w rękach Szmatuły
  • 37' znowu Gajtkowski próbuje zaskoczyć Szmatułę z prawego rogu pola karnego i mamy rożny!
  • 36' podanie do Gajtkowskiego, który biegnie z piłką prawą stroną boiska dochodzi do pola karnego mijając obrońcę następnie podaje do niepilnowanego Reissa ale ten nie składa się za dobrze i strzał nie zagraża bramce
  • 35' Reiss z wolnego w pole karne i pięknie przecinający podanie Szmatuła wypiąstkował piłkę
  • 33' niestety zbyt płaska wrzutka i walka o piłkę, która kończy się rożnym dla Warciarzy
  • 32' rzut wolny dla Zielonych z prawego rogu pola karnego około 25 metrów od bramki
  • 31' przytomna gra w obronie i piłka wyekspediowana po za pole karne Zielonych
  • 31' rzut rożny dla gości i przy piłce ponownie Maycom
  • 27' i goool po srzale Gajtkowskiego wydawało się że raczej bramka nie padnie a jednak! Warta prowadzi z Piastem 1:0
  • 26' ładne dośrodkowanie w pole karne i przytomna gra w obronie uniemożliwiają strzelenie gola przez gości
  • 26' rzut rożny dla gości z lewego rogu wykonuje Maycon
  • 25' rzut wolny dla gości około 35 metrów do bramki Zielonych wykonuje Maycon
  • 24' Reiss prawą stroną wchodzi w pole karne, próbuje podawać do Iwanickiego ustawionego tuż przed bramką Szmatuły ale ten pięknie przecina podanie i wyłapuje piłkę
  • 23' rzut wolny dla Zielonych około 20 metrów od bramki ale wykonanie tego stałego fragmentu gry bez większego zagrożenia
  • 22' Iwanicki z lewej strony boiska podaje do Reissa ale ten nieczysto się składa i oddaje bardzo słaby strzał
  • 20' goście kolejny raz złapani na spalonym
  • 20' aut dla gości około 20 metrów od bramki Zielonych
  • 19' faulowany Buryan przez Magdziarza
  • 16' podanie ze środka pola, rajd Gajtkowskiego i próba strzału z około 15 metrów do bramki ale kąt był zbyt duży i piłka wyleciała obok słupka po za plac gry
  • 14' Gajtkowski główkuje ale nieczysto, do piłki dobiega Magdziarz ale niestety nie udało mu się stworzyć zagrożenia bramkowego
  • 14' wrzutka w pole karne i wybicie na rzut rożny
  • 13' aut dla Zielonych na wysokości pola karnego gości
  • 12' akcja przeniosła się na pole karnych Zielonych, po aucie Piasta na wysokości pola karnego Warty Pietroń próbuje wolejem pokonać Bledzewksiego... ale strzał poszybował ponad bramką
  • 11' Gajtkowski podaje z półkola przed polem karnym Szmatuły do Reissa ten próbuje strzelać, jednak strzał nie był trudny dla bramkarza bo piłka leciała prosto w niego
  • 11' za mocne podanie do Iwanickiego który nie miał szans dojść do piłki
  • 10' pierwsza interwencja Szmatuły ale zdaje się bez większego trudu
  • 8' Mycon prawą strona próbuje podejść pod bramkę Bledzewskiego ale Jasiński świetnie ustawiony wślizgiem przejmuje piłkę
  • 7' znowu goście przejmują inicjatywę podanie do Kaszkowskiego ale ten na szczęście znowu na spalonym
  • 5' Pietroń na spalonym
  • 5' Gliwiczanie wywalczyli aut bo imponującej wymianie główkowe w środku pola
  • 3' póki co można odnieść wrażenie że na boisku trwa rozgrzewka...choć kibice są dobrze rozgrzani i świetnie słyszalni na stadionie
  • 1' Kaszkowski wchodzi w pole karne i na szczęście jego podanie nie dochodzi do słabo pilnowanego Maycona, i grę wznowi Bledzewski
  • 1' Sędzia Krztoń gwiżdże po raz pierwszy rozpoczynając mecz. Warciarze tradycyjnie w biało-zielonych strojach a goście granatowo-czerwonych.
  • 16:51 Witamy serdecznie na relacji z meczu 26. kolejnki I ligi piłki nożnej pomiędzy Wartą Poznań a Piastem Gliwice