POZnań

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej?

straznicy Foto:

straznicyWydawałoby się, że mundur zobowiązuje. Zaraz ktoś zada słuszne pytanie, do czego? Odpowiedź łatwa i od razu nasuwająca się brzmi – mundur zobowiązuje do dawania dobrego przykładu. Czy tak jest na prawdę? W tym miejscu pora zakończyć teorię i przejść do praktyki.

Jest niedziela godzina 19:57, róg ulicy Woźnej i Klasztornej. Od strony Placu Kolegiackiego nadjeżdża radiowóz Straży Miejskiej. W środku siedzi trzech strażników. Ich twarze zdradzają, że biorą udział w jakiejś akcji. Czegoś lub kogoś szukają.

W tym miejscu pora na małe wprowadzenie w szczegóły wspomnianego narożnika ulicy Woźnej i Klasztornej. Część ulicy Woźnej należąca już do Starego Rynku oddzielona jest przeszkodami technicznymi uniemożliwiającymi przejechanie pojazdem w kierunku płyty Rynku. Strażników to jednak nie zraziło, przecież jest chodnik między muzeum instrumentów muzycznych, a przeszkodami.

Coś mnie tknęło i kiedy mijaliśmy radiowóz wyjąłem aparat aby uwiecznić całą sytuację. Ciekawość dziennikarska powiodła Nas za wspomnianym pojazdem, który zniknął za rogiem Starego Rynku. Daleko nie odjechał – zaparkował zaraz za rogiem, ponieważ na samym narożniku Starego Rynku i Woźnej znajduje się bankomat dużego państwowego banku, do którego dowieziono strażniczkę – trzeciego uczestnika wyprawy.

I tak oto zamiast podziwiać spryt stróżów prawa, że dostali wezwanie i postanowili z szybkością błyskawicy zareagować staliśmy się obserwatorami akcji “Pod bankomatem”.

Co w tym czasie powinien robić radiowóz nr 14? Co powinna robić w tym czasie strażniczka? Dlaczego radiowóz nie cofnął się o jedną ulicę (wg. Google Maps jakieś 63 metry) i nie wjechał na płytę rynku przez bramkę? Te pytanie trafią na ręce rzecznika prasowego Straży Miejskiej Miasta Poznania.

[wp-jw-player src=”http://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2011/04/straznicy.flv”]

14 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

 • A ja widziałam w środę listonosza jak wchodził na Pocztę może kupował znaczki dla teściowej?????? chyba powiadomię Watykan to jest coś podejrzanego :-)))))

 • No fakt gość chyba był bardzo blisko ze swoją matką….. wiecie co mam na myśli :-))

 • mozę nie edyp ale pamiętacie głównego bohatera filmu Dzień Świra z Konradem to pewnie tagi gość sfrustrowany na maxa jak w tym filmie

 • Trudno dyskutować z kimś, kto podpisuje się 6 różnymi nickami. Prawo zostało złamane, tym bardziej bulwersuje, ze zrobili to Strażnicy Miejscy.

 • no masz racje prawo zostało złamane ale wtedy gdy twojej starej zabroniono aborcji jak dowiedziała się że jest z tobą w ciąży bbbbbbbbuuuuuuuuuuuuuuccccccccccccchhhhhhhhhhhcccccccccccccchhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • W szpitalu w Gnieźnie lekarz mu zabrał kamere a jak dostał przepustkę to se pofilmował- Polański ( wszystkie dzieci nasze są 🙂 )

 • pewnie się gość tasuje lewą ręką jak ogląda to gówno które zamieścił 🙂

 • Przypominam sobie tą sytuacje, byłem wtedy z dziećmi na Starym Rynku i siedziałem obok na ławce, jak oni wtedy podjechali i wypisywali mandaty dla kolesi którzy chlali piwo. Dlaczego ten wielki reżyser tego już nie sfilmował. Może wtedy by wyszło że Strażnicy to goście i nie boją się podjechać do grupy chleje piwska. Pewnie zrobił to nagranie gość który dostał mandat za swoją głupotę i teraz się mści. ale spełnia swe marzenia o byciu drugim Wajdą buhahaha. Dobrze chyba że w Poznaniu municypalni coś robią innego poza blokadami!!!

 • @Marcin – nawet jeśli tak było, to wszystko wskazuje na to, że zrobili to “przy okazji” – cel podstawowy to bankomat. natomiast czytając cały tekst nie doszukałem się w nim pogoni za sensacją

 • corner albo jesteś tak ograniczony umysłowo albo udajesz. Jak to nie jest pogoń za sensacją, artykuł jak w superaku? A autor jest tak jebn…ty że jak zobaczy policjanata z telefonem komórkowym to war..at napisze ,że ten ostrzegał bandytów. Przecież ten oszoł…m bezkarnie może napisać wszystko bez żadnej konsekwencji.Ja na miejscu tych kolesi z municypalnej podał bym gościa do sądu o zniesławienie i o odszkodowanie żeby gościa puścić w skarpetach. Nawet jak byli w bankomacie to co? A jak policjant na służbie kupi w sklepie bułkę, baton i papierosa to co nie wolno mu? Qrwa gdzie ty żyjesz? zejdź na ziemie chłopie i żyj. A najgorsze że tacy oszołomi w Poznaniu są na każdym kroku, Qrwa wstyd że się człowiek tu urodził a to że poznaniak powie o sobie ze jest europejczykiem to długo jeszcze nie nastąpi