Sport

Synchro Poznań Cup 2011 – finał

Synchro Poznań CUP 2011 - wręczenie nagród  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś zakończył się Synchro Poznań Cup 2011, jedyny miting w pływaniu synchronicznym jaki odbywa się w Polsce. Od czwartku do soboty na pływalni POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu rywalizowało blisko 70 zawodniczek reprezentujących 11 drużyn z 5 państw. Generalną klasyfikację wygrała drużyna AZS AWF Poznań. Za nimi uplasowała się reprezentacja Białorusi oraz klub UKS Wanda Poznań.

Dla zawodniczek Kadry Polski start w tym Mityngu był pierwszą okazją do zaprezentowania nowych układów dowolnych, opracowanych po kątem startu w PUCHARZE EUROPY SENIOREK. Nasze zawodniczki zaprezentowały nowy układ w sposób bardzo efektowny i przede wszystkim bardzo efektywny pewnie wygrywając rywalizację w kombinacjach. W konkurencjach solistek podziwialiśmy zgodnie z zapowiedziami konfrontację najlepszych polskich zawodniczek Sandry Kaczmarek i Joanny Olejniczak, które niestety pogodziła Słowaczka Martina Lazarona wygrywając tą rywalizację.
W konfrontacji duetów nasz najlepszy zespół: Sandra Kaczmarek i Sara Krawczyńska zajął 3 miejsce ustępując duetowi ze Słowacji BALOGOVA DASZA i LABATHOVA JANA (2 miejsce) oraz
Węgierkom KISS SZOFI i CZEKUS ESZTER , które zwyciężyły w tej konkurencji.

Kolejny Miting Synchro Poznań Cup zostanie rozegrany na nowym, poznańskim obiekcie „Termach Maltańskich” – tą informację potwierdziła również dyr. Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki Miasta Poznania Pani Ewa Bąk, która swą obecnością uświetniła ceremonię zakończenia zawodów.

Klasyfikacja Generalna
1 AZS-AWF POZNAŃ
2 BIELARUS
3 UKS WANDA POZNAŃ
4 AKWAWIT LESZNO
5 SLOVAKIA
6 HUNGARY
7 JUVENIA WROCŁAW
8 DĄBRÓWKA POZNAŃ
9 WODNIK ŚREM
10 UKS ZS-27 BYDGOSZCZ
11 CZECH SYNCHRO CLUB OLOMOUC

Synchro Poznań Cup 2011 – fotogalerię znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz