Sport

Stadion – tu się kibicuje a nie demonstruje!

tęczowa trybuna  Foto: tęczowa trybuna

Organizacje zrzeszające lesbijki i gejów przeważnie walczą o równouprawnienie. Tym razem chciały jednak przy okazji Euro 2012 specjalnych praw na stadionach.

tęczowa trybuna Foto: tęczowa trybuna

Jako pierwszy w Polsce gejowski fan-club polskiej reprezentacji narodowej piłki nożnej domagamy się od wszystkich organizatorów Euro 2012 stworzenia bezpiecznego sektora dla członków naszego fan-clubu – apelują na swojej stronie geje z Tęczowej Trybuny. Twierdzą, że podobne inicjatywy w krajach Europy Zachodniej znalazły pozytywny oddźwięk wśród działaczy odpowiedzialnych za organizację imprez piłkarskich.

Spółka EURO Poznań 2012 zareagowała na ten apel ostrożnie… Jako spółka odpowiedzialna za rozbudowę stadionu i komercjalizację obiektu, konsekwentnie budujemy wizerunek w oparciu o działania ukierunkowane na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych i dzieci z domów dziecka. Takie działania są zgodne ze strategią promocji realizowaną przez spółkę.

Stadiony, zgodnie z filozofią przyjętą zarówno przez UEFA, jak i EURO Poznań 2012, powstają bez barier architektonicznych oraz podziałów środowiskowych, a w szczególności różnicowania mniejszości, w tym mniejszości seksualnych. Oznacza to zatem zarówno nowoczesność, tolerancję i przeciwstawienie się powszechnej dyskryminacji społecznej. Nie można zatem wyznaczać granic pomiędzy środowiskami. Stadiony mają być otwarte i przyjazne dla rodzin z dziećmi, kobiet, czy osób niepełnosprawnych.

Spełnienie postulatów gejów byłoby złamaniem idei tolerancji. Stadion nie jest miejscem do demonstracji!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz