Aglomeracja POZnań

Wysoki stan Warty – prewencyjnie zamknięto kilka ulic

rekordowy poziom Warty - wodowskaz - foto archiwum  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

rekordowy poziom Warty - wodowskaz - foto archiwum Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr RychterZe względu na wysoki stan Warty wprowadzono dzisiaj od godziny 6:00 bezwzględny zakaz wchodzenia i wjeżdżania na wały przeciwpowodziowe. Dodatkowo zamknięto ulice Ku Dębinie i Piastowską oraz wszystkie drogi dojazdowe do niej.

Na wodowskazie przy moście Św. Rocha we wtorek o godzinie 18:30 zanotowano 582 cm, a w środę o godzinie 9:00 589 cm. Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta Poznania oraz Państwowa Straż Pożarna prowadzą wiele działań zabezpieczających. Na ulicy Jastrowskiej założono tymczasową opaskę zabezpieczającą przed przelewaniem się wody z okolicznych pól oraz usuwano wodę z rozlewiska, które zagrażało mieszkańcom ulic: Żuromińskiej i Ostrołęckiej.

W związku z prognozowanym wzrostem stanu wody rzeki Warty Centrum Zarządzania Kryzysowego m. Poznania jest w stałym kontakcie z organizacjami i instytucjami, które zadeklarowały pomoc przy ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. Jednocześnie prosimy osoby, które chcą zgłosić się jako wolontariusze do pracy przy akcji przeciwpowodziowej o bezpośredni kontakt z pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa-tel. 61b878 50 67, 61 878 50 68 (od 8:00 do 15:00).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz