POZnań

ŚWIĄTECZNA BIMBA

tramino-poznan  Foto:

tramino-poznanCo roku MPK w zabytkowym tramwaju gościło Gwiazdora. W tym roku będzie troszeczkę inaczej. Szacowny gość otrzyma do dyspozycji najnowocześniejszy tramwaj, który niedługo wyjedzie na poznańskie ulice a jest nim Solaris Tramino. A to wszystko 12 grudnia.

Tramwaj będzie świątecznie przystrojony by było go widać z daleka ale jak zapewnia rzecznik MPK Iwona Gajdzińska tramwaj będzie także z daleka słychać, a to za sprawą kolęd jakie mają być odgrywane. Na pokładzie pojazdu będzie mógł się znaleźć każdy kto będzie miał na to ochotę. Każdy będzie mógł także brać udział w zabawach w których będzie można zdobywać prezenty wręczane później przez Gwiazdora.

Tegoroczna bimba będzie także kwestowała na rzecz Jolanty Radomskiej byłej motorniczej MPK, która jest chora na stwardnienie rozsiane oraz jej dzieci cierpiących na nieuleczalną chorobę genetyczną zwaną Zespołem Ehlersa Danlosa typu 6.

12 grudnia tramwaj będzie jeździł co godzinę od godziny 12 do 17, z pętli Górczyn (dodatkowo tramwaj będzie kursował 18 i 19 grudnia w godzinach 14-18). Trasa przejazdu bimby wygląda następująco:
Górczyn – Głogowska – Kaponiera – św. Marcin – Pl. Wolności – Gwarna –  Roosevelta – Głogowska – Górczyn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz