Łazarz

WYJĄTKOWY GOŚĆ W PALMIARNI

Palmiarnia w Poznaniu  Foto: Palmiarnia w Poznaniu - archiwum

Palmiarnia w Poznaniu Foto: Palmiarnia w Poznaniu - archiwumPrawdopodobnie właśnie w tym momencie do poznańskiej Palmiarni w Parku Wilsona wchodzi wyjątkowy gość.

Około 9:30 pracownicy spodziewają się 3 milionowego klienta. Statystyka odwiedzin w poznańskiej Palmiarni prowadzona jest od 1992 roku.

Kto nim będzie? Jesteśmy bardzo ciekawi. Wiadomo, że zostanie on obdarowany miłym upominkiem.

Palmiarnia oprócz stałej ekspozycji organizuje także inne atrakcje imprezy. Dobrze się tutaj czują hodowcy kotów, papug i kolekcjonerzy na przykład muszli.

SKRÓCONA HISTORIA PALMIARNI

W latach 1910-11 powstaje pierwsza Palmiarnia. Miała powierzchnię 534 metrów kwadratowych. Składała się z części centralnej, w której prezentowano palmy oraz dwóch skrzydeł, przeznaczonych do kolekcji kaktusów i roślin tropikalnych. W roku 1922 powstaje pierwszy w Polsce dział akwarium i pawilon z basenem dla Victoria regia oraz dział roślin użytkowych. Kilka lat później w związku z Powszechną Wystawą Krajową, powstaje nowy obiekt. Palmiarnia ma już siedem pawilonów różnej wielkości i łączną powierzchnię 1694 metrów kwadratowych. Palmiarnia zostaje zamknięta w roku 1978. Rozpoczęła się w Poznaniu zbiórka aluminiowych kapsli od mleka i śmietany. Miała pomóc w szybkim remoncie obiektu. 1 października 1992 roku otwarto kolejną już Palmiarnię.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz