Sylwester z Chopinem. Tylko w Poznaniu.

sylewster poznan 2009  Foto:

Tegoroczny sylwester miejski w Poznaniu będzie wyjątkowy. Nowy Rok poznaniacy przywitają przy dźwiękach muzyki Chopina obserwując imponujące pokazy pirotechniczne prezentowane jednocześnie w 10 punktach miasta.

sylewster poznan 2009Poznański sylwester w tym roku będzie znacznie odbiegać od standardowych propozycji imprez sylwestrowych realizowanych w innych miastach, a także wcześniej w Poznaniu. Do udziału w projekcie zaproszone zostało Radio Merkury – antena tej stacji stanie się poznańską sceną sylwestrową. Już godzinę przed północą w sylwestrową noc zapraszamy poznaniaków do ustawienia radioodbiorników na częstotliwość 100.9 MHz. Od godz. 23:00 do 1:00 na antenie Radia Merkury usłyszeć będzie można utwory wybrane przez mieszkańców miasta – słuchaczy radia. Tuż przed północą życzenia poznaniakom złoży prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, który odliczając ostatnie sekundy starego roku da sygnał do rozpoczęcia pokazów sztucznych ogni na niespotykaną dotąd skalę. Specjalnie na tę okazję zaprojektowane przez mistrzów sztuki pirotechnicznej, zsynchronizowane z muzyką, potężne pokazy rozmieszczone w 10 punktach Poznania będą największą atrakcją wieczoru. Dzięki antenie Radia Merkury, spektakl przeżywać będą mogli wspólnie wszyscy poznaniacy.

Nie bez znaczenia jest dobór muzyki do pokazu. Sztuczne ognie będą rozświetlać Poznań w takt specjalnie przygotowanego Poloneza A-Dur Fryderyka Chopina, w wykonaniu  wybitnego pianisty młodego pokolenia – Macieja Pabicha. Poznań uczci w ten sposób rok poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi, w 200. rocznicę jego urodzin.

Dzięki Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu całość pokazu zostanie zarejestrowana, a relacja z wydarzenia zostanie opublikowana już kilka godzin po pokazie.

UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz