200 pływaków ścigało się w Termach Maltańskich

Zawody w Termach Maltańskich (1)  Foto: TM

Ponad 200 zawodników z całej Polski wzięło udział w zawodach pływackich z okazji 7 urodzin Term Maltańskich. W Poznaniu zainaugurowano sezon zimowy. Pierwsze zawody stały na wysokim poziomie.

Sobotnie obchody urodziny Term Maltańskich stały pod znakiem zawodów pływackich profesjonalistów. Na starcie pojawiła się liczba grupa reprezentantów Polski oraz wielu obiecujących juniorów. Podczas imprezy toczącej się na basenach sportowych Term Maltańskich rywalizowano w aż 12 konkurencjach. Najlepszymi zawodnikami zawodów okazali się Rafał Bugdoł i Kinga Paradowska.

Bugdoł, zawodnik AZS AWF Katowice rozpoczął zawody zwycięstwem na 100 metrów stylem grzbietowym z bardzo dobrym czasem 54.72. W kolejnym występie, na 100 metrów stylem dowolnym również osiągnął pierwsze miejsce i zasłużenie odebrał nagrodę najlepszego zawodnika. Wśród Pań znakomity występ zanotowała Kinga Paradowska. Zawodniczka z Bydgoszczy zdeklasowała rywalki na 200 metrów stylem zmiennym oraz na 100 metrów stylem klasycznym.

W trzeciej konkurencji 200 metrów stylem dowolnym wygrała z faworytką na tym dystansie Joanną Cieślak i zasłużenie zdobyła pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej. Wspomniana wcześniej Cieślak była wymieniana w gronie faworytek, ale po trzech startach pozostał delikatny niedosyt.

Zawodniczka Warty Poznań zajęła trzy razy drugie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem zmiennym i wspomnianym wyżej 200 m stylem dowolnym, ale apetyty były zdecydowanie większe. Wśród juniorów bardzo dobre wyniki zanotowali poznaniacy Oliwier Cichocki na 100 metrów klasycznym oraz Maria Szczepańska na 50 metrów stylem dowolnym. Warto podkreślić, że zawodniczka Warty Poznań została uznana najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii poniżej 16 lat

Urodzinowe zawody Term Maltańskich rozpoczęły sezon startów zimowych. Teraz pływaków czeka żmudna praca przed najważniejszymi zawodami w drugim półroczu. Prawdziwa walka m.in. podczas Grand Prix Polski w pływaniu, które odbędą się w listopadzie.

Użyte w artykule zdjęcia: TM, Tomasz Dworek