K U L T U R A

Dawid Podsiadło nie zaśpiewa ale spotka się z fanami

Niespełna trzy lata temu, kiedy szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Dawid Podsiadło w Poznaniu zaśpiewa dopiero w kwietniu podczas festiwalu Spring Break, a już w piątek spotka się z fanami w Empiku przy Placu Wolności.

Dawid PodsiadloDawid Podsiadło, wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, to prawdziwy fenomen – niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta. Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. Ale nie tylko to…

„Annoyance and Disappointment” – choć tytuł oznacza rozdrażnienie i rozczarowanie, fanów czekają zachwyt i satysfakcja.

Chyba tylko wrodzona skromność nie pozwoliła artyście na nazwanie płyty w ten sposób. Album to efekt trwającej trzy tygodnie sesji nagraniowej, zespół zaszył się w lipcu ubr. w studiu Custom 34, w trójmiejskim studiu Custom 34, w tym samym, w którym Curly Heads nagrywali „Ruby Dress Skinny Dog”.

Tuzin utworów album, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu – to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem – ale z drugiej ukazuje inne oblicze młodego wokalisty.

„Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu” – mówi o nowej płycie Dawid i trudno temu zaprzeczyć.

Warto za to wspomnieć o pięknej oprawie graficznej wydawnictwa, w tym ilustracjach autorstwa Magdaleny Gawrońskiej, towarzyszących każdemu utworowi, a także o okładce, czyli fragmencie obrazu „Dawid och Saul” Juliusa Kronberga, który co prawda powstał 130 lat temu.

Spotkanie z Dawidem Podsiadło: 11 marca, godz. 17:00, Empik Plac Wolności

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz