W meczu beniaminków lepsi poznaniacy

Biofarm Basket  - Sląsk Wrocław  Foto: materiały prasowe

Nie najlepiej w rozgrywkach wiedzie się drużynie Biofarmu. W weekendowym meczu beniaminków I ligi koszykówki męskiej jednak lepsza okazał się poznańska drużyna.

Biofarm Basket  - Sląsk WrocławPo pierwszej wyrównanej kwarcie minimalnie prowadzili wrocławianie 18:17. Druga kwarta znacznie lepsza dla drużyny poznańskiej. Dobra obrona i niezły atak pozwoliły drużynie Biofarmu zakończyć tą kwartę prowadzeniem 34:24.

W trzeciej kwarcie gospodarze jeszcze poprawiają skuteczność w ataku, kilkakrotnie trafiają za trzy punkty i przewaga na koniec tej kwarty urasta do 21 punktów /61:40/. W ostatniej odsłonie meczu prowadzenie zespołu poznańskiego jeszcze nieco się zwiększa do 23 punktów /w 6:27 oraz 5:52 minucie/.

Jeszcze w 4:20 minucie drużyna gospodarzy prowadziła 21 punktami i wydawało się, że losy tego spotkania są już przesadzone. Teraz jednak następuje zryw i seria 13:0 drużyny przyjezdnej i przewaga Biofarmu maleje do 8 punktów. Wreszcie zespół miejscowy przełamuje swą niemoc i ostatecznie zwycięża 84:73.

Na szczęście słabsze ostatnie 5 minut nie niweczy wysiłku i dobrej gry zespołu Biofarmu przez pozostałą część meczu. We wczorajszym spotkaniu na wyróżnienie zasługują nie tylko zdobywcy największej liczby punktów, ale także zawodnicy wyróżniający się liczbą zbiórek. Damian Szymczak rzucił aż 21 oczek, czterokrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Nie zawiódł również Kapitan Biofarmu – Piotr Wieloch, który zdobył 15 punktów i zapisał na swoim koncie 6 asyst.

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław – 84-73 (17:18, 17:6, 27:16, 23:33)