K U L T U R A

17 celów – startuje filmowy festiwal

17 celów festiwal filmowy  Foto: materiały prasowe

Dziś rozpoczął się VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” prezentujący najlepsze krótkie formy filmowe poruszające tematykę zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Tematy poruszane podczas Festiwalu celnie scharakteryzowała Joanna Skałuba, pomysłodawczyni Festiwalu: „17 Celów Zrównoważonego Rozwoju to nic innego jak plan naprawy i rozwoju lepszego świata. To cele dla wszystkich ludzi i dotyczą takich kwestii jak: ubóstwo, zdrowie i edukacja, równość płci i dostęp do wody, energii, praca i wzrost ekonomiczny, przemysł infrastruktura i jeszcze wiele innych, a zatem dotyczą wszystkich sfer aktywności człowieka. Wszystkie pokazy są bezpłatne, trzeba się jednak na nie zarejestrować na portalu Evenea.

Bogactwo i różnorodność festiwalowego tygodnia

W dniu niedzielnej inauguracji nie zabraknie też propozycji dla dzieci: o godzinie 15.00 w kinie studyjnym „Bułgarska 19” odbędzie się pokaz „Za pan brat z Celami” – to prezentacja najciekawszych filmów z poprzednich edycji Festiwalu „17 Celów”. Ten sam pokaz, tym razem on-line zaprezentowany zostanie w poniedziałek, 26 września o godz. 11.50. Tu adresatami będą dzieci i młodzież szkolna.

Na uwagę zasługują też pokazy pozakonkursowe w kolejnych dniach: pokaz filmów zgłoszonych do konkursu “Żar leje się z nieba” w ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać́ z suszą?”, który jest realizowany przez wieloletniego partnera Festiwalu – Fundację Aeris Futuro (28 września) oraz pokaz specjalny inicjatyw młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich („Młodzi o 17 Celach”, 29 września).

Ciekawie zapowiada się zaplanowany w festiwalowym tygodniu warsztat dla liderów: „Działaj optymalnie, zamiast maksymalnie”. To warsztat pomagający podnieść skuteczność, wydajność i komfort pracy (27 września, godz.10.00).

Wręczenie nagród (regulaminowych Złotej, Srebrnej i Brązowej Tarczy) nastąpi na Gali Finałowej 30 września o godz. 18.00 w kinie Rialto z udziałem m.in., aktora Roberta Więckiewicza.

Oczywiście Festiwal to przede wszystkim filmy. Niezależne jury otrzymało już filmy do oceny
i wybierze najbardziej wartościowe merytorycznie i artystycznie filmy w trzech kategoriach (firmy zgłoszone przez samorządy, przedsiębiorców oraz filmy przesłane przez organizacje pozarządowe i inne instytucje).

Miejsce, termin, wejściówki i ważne informacje o VII edycji Festiwalu

Festiwal odbędzie się w dniach 25-30 września (od niedzieli do piątku). Wejściówki na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu są bezpłatne i możne je zarezerwować na portalu evenea.pl. Linki do rezerwacji znajdują się na Facebooku i stronie organizatora (www.17celow.pl). Wszystkie pokazy odbędą się na platformie Zoom lub na Facebooku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz