Aglomeracja

104 km w hołdzie Generałowi i Powstańcom Wielkopolskim

Obóz powstańczy w ramach 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Poznań 27.12.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Obóz powstańczy w ramach 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego powstał na poznańskim Placu Wolności. Nieopodal samego placu 27 grudnia 1918 roku padły pierwsze strzały w wyniku, od których rozpoczęło się jedyne zwycięskie w Polsce powstanie.

We wtorek, 27 grudnia 2022 r. w Lusowie odbędzie się IV Ultramaraton Gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego. Start biegu i Nordic Walking zaplanowano na godz. 19:00. 15 minut wcześniej uczestnicy przejdą na parafialny cmentarz, gdzie złożą wiązanki i zapalą znicze na grobie Generała.

Na trasę wybiegnie ponad 100 osób, wśród których będą żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Poznania, Krajenek i 17. z Międzyrzecza. Jest to trzeci bieg poświęcony pamięci Powstańców i Generała, którego głównodowodzącą jest Jolanta Witczak – mieszkanka Lusowa, pasjonatka biegania, uczestniczka m.in. Spartathlonu, która pod koniec sierpnia br. przebiegła swój trzechsetny maraton.

Bieg odbędzie się z 27 na 28 grudnia. Start o godz. 19:00 spod strażnicy OSP Lusowo – ul. Ogrodowa 3. Dystans 104km podzielony jest na 10 okrążeń, w tym pierwsze o długości 14 km. Trasa wiedzie po miejscowych lasach, a limit czasowy na jej pokonanie wynosi 16 godzin.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz