POZnań

102 obrazy na Aukcji dla Domu Autysty

Aukcja dla Domu 2021, z lewej prowadzący licytację Maciej Narożny  Foto: materiały prasowe /Maciej Kaczynski

Aukcja dla Domu, organizowana przez Fundację Dom Autysty, odbędzie się w tym roku po raz siódmy. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Odbywa się równolegle na żywo oraz online, i jest transmitowana na portalach Facebook i Youtube. Odbędzie się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, w sobotę 3 grudnia o godzinie 16:00.

W tym roku podczas aukcji licytowane będą 102 prace: obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz kolaże. Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: Ewy Kuryluk, Doroty Buczkowskiej czy Grzegorza Klimka. Jako pierwsza licytowana będzie praca Michała Kaczmarka, osoby z autyzmem, uczestnika warsztatów artystycznych w Domu Autysty.

Kuratorką Aukcji dla Domu jest Natalia Łojek. Licytację będzie prowadził Maciej Narożny. Licytować będzie można na żywo – w Zamku, oraz za pośrednictwem portalu artinfo.pl

Prace przeznaczone na licytację będzie można do soboty oglądać w Zamku podczas Wystawy dla Domu. Wystawa (na pierwszym piętrze, w salach Laboratorium) jest czynna w sobotę w godz. 12-14.

Osoby, które chcą licytować osobiście w Zamku, muszą się zarejestrować na miejscu – dlatego warto w sobotę 3 grudnia przyjść do Zamku (Hol Amonitowy na parterze) nieco przed godz. 16. Licytować można także przez internet, na stronie artinfo.pl. Katalog aukcji znajduje się pod adresem internetowym:  https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-dla-domu-2022, licytacja będzie się odbywała pod tym samym adresem. W tym przypadku także trzeba się zarejestrować.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego i jedynego w Poznaniu miejsca dla dorosłych osób z autyzmem wymagających dużego wsparcia. W Polsce terapia takich osób nie jest objęta systemowym wsparciem, dlatego prowadzą ją tylko nieliczne organizacje, założone przez ich rodziców.

Aukcja dla Domu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe /Maciej Kaczynski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz