K U L T U R A

10-lecie muzycznej kariery Kasi Wilk!

Adam Sztaba i goście - Kasia Wilk (20.04.2013) Sala Ziemi  Foto: Karolina Kiraga

Adam Sztaba i goście - Kasia Wilk (20.04.2013) Sala Ziemi Foto: Karolina KiragaWyjątkowy koncert podsumowujący trwającą ponad dziesięć lat muzyczną podróż Kasi Wilk odbędzie się 19 kwietnia w Concordia Design. Tego wieczoru usłyszymy utwory powstałe w wyniku współpracy z innymi artystami, a także te z solowych albumów Kasi – wszystko to w specjalnie przygotowanych na tą okazję aranżacjach. Premierowo zabrzmią także najnowsze kompozycje zapowiadające trzeci album. Wystąpią również znakomici goście: Adam Sztaba, Audiofeels, MEZO oraz Bibobit!

Kasia Wilk pochodzi z Lubina, ale od prawie 15 lat mieszka w Poznaniu. Według czasopisma “Machina” to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence “Gdy minie sen” zajęli II miejsce. Rok później z utworem “Zero do stracenia” wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. “Jedenaście”.

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity „Ważne” i “Sacrum” doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Eska Music Awards, Superjedynka, a wspólna płyta “Eudaimonia” pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy.

Solową przygodę Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.

Kolejny album pt. “Drugi raz” Artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel “Escape” został nagrodzony “Brązową Premierą” na festiwalu w Opolu, a następny – “Po prostu” walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy.

Koncert z okazji 10-lecia muzycznej kariery Kasi Wilk odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19 w Concordia Design.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz