1 metr

blokowanie-komunikacji-15  Foto:

blokowanie-komunikacji-15

MPK postanowiło rozpocząć akcję “1 metr”. Jest to prośba do kierowców samochodów, żeby parkując pojazd pozostawili wolny jeden metr od torów. Komu z was nie przytrafiło się czekać w zatłoczonym tramwaju, ponieważ źle zaparkowana auto blokowało przejazd?
Najczęściej na takie “atrakcje” można trafić na następujących odcinkach:
– ul. Górna Wilda od ul. Królowej Jadwigi do Rynku Wildeckiego,
– ul. Pl. Wolności od Al. Marcinkowskiego do ul. Ratajczaka i dalej ul. 27 Grudnia na wysokości Okrąglaka,
– ul. Dąbrowskiego od Mostu Teatralnego do Rynku Jeżyckiego,
– Św. Marcin od Ratajczaka do Al. Marcinkowskiego.

“Uczulamy aby w tych miejscach zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na odległość od torowiska! W przypadku braku możliwości kontynuowania kursu, motorniczy zgłasza ów fakt do naszej centrali. Odpowiednie służby przyjeżdżają na miejsce w ciągu 10-15 minut. Jeśli do tego czasu nie można skontaktować się z kierowcą, jego samochód zostaje odholowany przez Straż Miejską lub Policję. My niestety nie mamy uprawnień aby odholowywać auta. Kiedy kierowca się jednak pojawi, podpisuje formularz o wstrzymaniu ruchu i jest obciążany kosztami za wstrzymanie tramwajów w zależności od długości odcinka, czasu wstrzymania i ilości linii” – mówi kierownik działu Nadzoru Ruchu MPK Poznań Sp. z o.o. Wojciech Sklepik.

Czy są jakieś rekordy? Oczywiście, że tak “np. mieszkanka Skórzewa, która przed godz. 21:00 zaparkowała swoje auto na ulicy Św. Marcin na wysokości Kina Muza, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju. Zablokowała aż 15 składów tramwajowych! Nie byliśmy w stanie przeprowadzić objazdu z ul. Św Marcin z tej samej przyczyny – przez źle zaparkowane auta. Samochody osobowe skutecznie uniemożliwiały skręt tramwajów w ul. Towarową czy w ul. Gwarną. Na skutek tego, przez niemal godzinę pasażerowie linii 2, 5, 9, 13 oraz 16 nie mogli skorzystać ze „swoich” połączeń. Skutki przymusowego postoju odczuwali jeszcze do 22:30, do kiedy trwały utrudnienia w ruchu.” Od początku roku ta niechlubna statystyka wynosi 25 zdarzeń i opóźnienia rzędu 8 godzin i 7 minut.

Drodzy Kierowcy pamiętajcie o Nas pasażerach śpieszących się także do pracy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz