K U L T U R A

„Jak zostać królem” – przedpremiera

Jak zostać królem  Foto: materiały promocyjne

Jak zostać królem Foto: materiały promocyjneW czwartek 27 stycznia kina Cinema City w całej Polsce zapraszają na specjalne przedpremierowe pokazy filmu „Jak zostać królem”, z Colinem Firthem w roli głównej. To przepiękna, fascynująca i wzruszającą opowieść o człowieku, który obejmując tron Anglii w pierwszej kolejności musi zaradzić… jąkaniu się.

Książę Albert (Colin Firth, uhonorowany za tę rolę statuetką Złotego Globu) po śmierci króla Jerzego V (Michael Gambon) i abdykacji Edwarda VIII (Guy Pearce) musi, pomimo wielkich oporów, objąć tron Anglii, jako Jerzy VI. Największą przeszkodą w pełnieniu monarszych funkcji jest prześladujące go od młodości jąkanie. Kluczowe znaczenie ma fakt, iż opowieść rozgrywa się w czasach inwazji hitlerowskiej i naród brytyjski jak nigdy dotąd potrzebuje władcy, który swoją postawą, a więc i słownymi wystąpieniami, doda otuchy i zmotywuje do obrony. Grająca Królową Elżbietę Helena Bonham Carter robi co może, by pomóc mężowi wygrać z przypadłością, która uniemożliwia wypełnianie królewskich obowiązków. Jednak jedyną osobą, która może tego dokonać, okazuje się Lionel Logue (Geofrey Rush, laureat Oscara za „Blask”), australijski specjalista, którego metody pracy są delikatnie mówiąc osobliwe…

Film „Jak zostać królem” („King’s Speech”), oparty na fascynujących wydarzeniach z życia Króla Jerzego VI, ukazuje imponującą przemianę i w żartobliwy sposób udowadnia, jak ważne dla każdego człowieka jest odnalezienie własnego głosu. To piękna opowieść o człowieku, oddaniu i przyjaźni, która odmienia życie dwóch niezwykłych ludzi oraz decyduje o losach największej z wojen.
Tom Hooper, reżyser „Jak zostać królem” ma na koncie niezwykłe osiągnięcia. Został uhonorowany nagrodą Emmy, uznany za reżysera roku 2010 na festiwalu w Hollywood oraz wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych nagród filmowych, między innymi Złotych Globów i nagród BAFTA. Jego ostatni obraz otrzymał największą liczbę nominacji do tegorocznych wyróżnień Brytyjskiej Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. „Jak zostać królem” ma szansę na zdobycie aż 15 nagród BAFTA, w tym dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz i reżyserię.

Fascynująca przedpremiera – „Jak zostać królem” – już w czwartek 27 stycznia w Cinema City Poznań Plaza o godzinie19:15 oraz Cinema City Kinepolis o godzinie 20:15

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz