Aglomeracja

ZSYNCHRONIZUJMY ZEGARKI

panorama zegar  Foto: sxc

Dzisiaj w nocy (z soboty na niedzielę) należało przesunąć wskazówki naszych zegarów godzinę do tyłu, zatem cofnąć czas! Prawidłowo należało przestawić zegary z godziny 3:00 w nocy na 2:00. Mało kto oczywiście tak robi. Niektórzy zrobili to już wieczorem, inni rano. Sporo osób będzie miało oczywiście rano dylemat: która jest właściwie godzina?

panorama zegar Foto: sxc

Czas zimowy jest tak naprawdę “czasem właściwym”. To czas letni ma powodować oszczędności energii, choć od jakiegoś czasu mówi się, że nie ma to większego znaczenia. Póki co dwa razy w roku zmieniamy ustawienia naszych zegarów. Niestety nasze zegary biologiczne nie dostosowują się tak szybko jak zegary, które ustawiamy.

W tej chwili powinniście na swoich zegarach mieć następującą godzinę:


Prawdziwy poznaniak to człowiek o bardzo ustabilizowanym trybie. Przynajmniej taki jest jeden ze stereotypów. Jeśli jest on prawdziwy, to zmiana czasu wpływa niekorzystnie na mieszkańców Poznania. Ludzie, którzy prowadzą taki tryb życia potrzebują nawet kilku dni, by dostosować swój zegar biologiczny do nowych warunków.

Takie majstrowanie z czasem stosuje się na całym świecie w około 70 krajach. W Europie robią to wszystkie kraje z wyjątkiem Islandii.

.

.

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz