Aglomeracja

Wielkopolska: 18 nowych zakażeń, zmarł kolejny pacjent

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Jest w całej Polsce 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Wielkopolsce takich osób jest dzisiaj 18. Niestety zmarł z powodu Covid-19 pacjent poznańskiego szpitala.

Z przykrością informujemy, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 68-letni mężczyzna z powiatu kępińskiego – informuje Urząd Wojewódzki.

Nowe przypadki zakażenia zostały potwierdzone u osób z w województwa śląskiego (78 przypadków), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3), lubuskiego (1) i podkarpackiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem w Tychach, Raciborzu, Zawierciu, Cieszynie, Tarnowskich Górach, Zgierzu i Poznaniu.

Wśród osób zakażonych z Wielkopolski jest dwóch chłopców, a pozostałe osoby są w wieku od 25 do 87 lat. Do szpitali w Poznaniu i Wolicy zostało przyjętych 5 osób, a pozostałe przebywają w tej chwili w izolacji domowej.

AKTUALIZACJA (17:30) – Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw łódzkiego (54), śląskiego (31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym komunikacie.

Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz