Aglomeracja

Uzdrowiska także czasowo zamknięte

Tężnie solankowe w Ciechocinku  Foto: Google Street view

Zamknięte są już między innymi szkoły, uczelnie, restauracje, a także centra handlowe. Teraz również uzdrowiska w całej Polsce czasowo zaprzestają działalności od soboty (14.03) do odwołania.

Jeżeli pacjent posiada potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku, powinien pozostać w domu – wyjaśnia Magdalena Rozumek z poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.

Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ. Do osób, które miały w najbliższych dniach rozpocząć turnus leczniczy w uzdrowisku, dzwonią pracownicy oddziałów Funduszu, aby poinformować ich o sytuacji.

Informuję, że na szczegółowe pytania pacjentów na temat czasowego zawieszenia działalności przez uzdrowiska, odpowiadają dyżurujący pracownicy WOW NFZ – dodaje Magdalena Rozumek.

Po szczegółowe informacje można dzwonić pod numery telefonów 61 850 61 89 oraz 61 850 61 38. Na pytania czekają pracownicy NFZ  w sobotę (14.03) do godziny 18:00, a w niedzielę (15.03) od 10:00 do 18:00. Od poniedziałku do piątku informacje można uzyskać od 8:00 do 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street view

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz