Stare Miasto

Sprzedawali podrobioną biżuterię

Fałszywa biżuteria  Foto: KMP

Poznańscy policjanci ujawnili sprzedaż biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi. Mimo, iż nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10000 złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w centrum Poznania ujawnili placówkę handlową, w której sprzedawano biżuterię oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli 42 sztuki biżuterii. Kontrola sklepu wykazała, do sprzedaży oferowano wyroby ze złota, przedstawiające zastrzeżone znaki firmowe. Były to kolczyki, zawieszki, pierścionki. Mimo, iż nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10000 złotych. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto w styczniu br. pozwoliły na przedstawienia zarzutów dwóm osobom. Małżeństwo w wieku 51 i 48 lat odpowie za naruszenie Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Za wprowadzenie do obrotu towaru z nielegalnymi znakami towarowymi oraz czerpanie z tego stałego źródła dochodu grozi do 5 lat więzienia.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • kogo to obchodzi. łapcie złodziei rowerów !!!! a nie kontrole w sklepach biednym ludziom robicie – lenie śmierdzące !!!

  • Ten sklep z Grunwaldu ma wiecznie problemy z prawem. uważam że ktoś chce go zniszczyć.