K U L T U R A

Shyness wystąpi na Plaży Wilda

Shyness  Foto: materiały prasowe / FB / /shynesstheband

Zespół Shyness wystąpi w Eco Village Plaża Wilda w piątek, 17 września o godzinie 18:00.

W roku 2015 Iwona Skwarek zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską. Celem było stworzenie jednej wspólnej piosenki. Muzyczna chemia między nimi była totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem. Pod koniec 2019 roku, Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. Ich debiutancki album ujrzał światło dzienne w roku 2020.

Zespół Shyness tworzą: Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska. Ich drogi przecięły się w 2019 roku i od 8. marca możecie słuchać pierwszego singla “New Dawn” który był zapowiedzią najnowszego albumu. Producentką płyty jest Iwona Skwarek, znana z duetu Rebeka.

“To, że jesteśmy zespołem samych dziewczyn, samo w sobie generuje nową jakość. Chodzi o dynamikę relacji w zespole. Większość z nas tworzyła głównie z facetami, więc zaskoczyło nas to poczucie swobody w pracy ze sobą nawzajem. Wykształciłyśmy nasze safe space, gdzie możemy muzycznie być totalnie sobą i nie bać się eksperymentować, niezależnie czy wyjdzie coś fajnego czy nie” – Joanna Bielawska.

Choć słowo girlsband brzmi groteskowo, to z drugiej strony wypełnia lukę i tęsknotę do lat 90-tych. W kobietach siła, ale nadal kobiety stanowią mniejszość w muzycznym świecie.

Shyness

Eco Village na Plaży Wilda
piątek, 17 września, godzina 18:00

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / /shynesstheband

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz