K U L T U R A

Rysy na Plaży Wilda

Zespół Rysy  Foto: FB / rysymusic/photos_of / Natalia Prażmowska

Zespół Rysy wystąpi w Eco Village Plaża Wilda w sobotę, 11 września o godzinie 20:00.

Duet Rysy pochodzi z Warszawy i tworzą go dwaj producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka jest wypadkową progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.

Od początku swojej działalności zespół dużo koncertował. Gościł na największych polskich festiwalach, a skład koncertowy był często poszerzany o wokalistów, którzy pojawili się na płycie „Traveler” – Justyna Święs, Baasch i Piotr Zioła.

Premiera debiutanckiego singla “Ego” w którym gościnnie zaśpiewała Justyny Święs odbyła się 4 maja 2015 roku, a już 4 września ukazał się debiutancki longplay “Traveler”. Dotychczasowy dorobek wydawniczy zamyka “Father” EP z 30 grudnia 2016 roku, zawierający utwory “Father” oraz „Crystal Love”.

Zespół szybko zdobyły uznanie w świecie polskiej muzyki alternatywnej zdobywając liczne nagrody. W 2017 roku zespół zawiesił działalność, a w raz z premierą singla “4GET” w 2020 roku nastąpiła reaktywacja zespołu. Utwór “4GET” to także tytułowy utwór z albumu, który ukazał się w 2021 roku. Na nowym materiale artyści idą o krok dalej pod względem przestrzenności, głębi i emocjonalnego przekazu zawartego w ich muzyce. Album “4GET” pełen jest masywnych basów i pompujących bębnów zanurzonych w charakterystycznej dla duetu melancholii.

Rysy

Eco Village Plaża Wilda
sobota, 11 września, godzina 20:00

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: FB / rysymusic/photos_of / Natalia Prażmowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz