K U L T U R A

Queen symfonicznie za miesiąc w Poznaniu

Queen symfonicznie  Foto: ARTUR RAKOWSKI / materiały prasowe

Projekt Queen symfonicznie ponownie wystąpi w Poznaniu – tym razem z pełną orkiestrą. Po czterech kolejnych występach w Auli UAM – tym raz areną dla dźwięków będzie Sala Ziemi. Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie usłyszymy ponad 60 artystów w najwybitniejszych utworach Queen. Koncert rozpocznie się 3 marca o godzinie 19:00.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i chóru Vivid Singers już od pięciu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. Zaplanowany pierwotnie jako jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 100 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 80000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca.

Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites The Dust”, “Under Pressure” znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek. Dyryguje Jan Niedźwiecki, lider i twórca projektu

sobota, 3 marca 2018, Sala Ziemi MTP
Początek koncertu o godzinie 19:00
Bilety w w cenie od 120 zł zł dostępne w sieciach Ticketmaster/Eventim/Empik/Media Markt/Saturn.

 

Użyte w artykule zdjęcia: ARTUR RAKOWSKI / materiały prasowe, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz