POZnań

Poznańscy uczniowie ustanawiali rekord Guinnessa

Programuj z klasa w SP 58 Poznań  Foto: materiały prasowe

Aż 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu wzięło udział wraz z uczniami ze 102 szkół w Polsce i na Litwie w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym uczestnictwie w zajęciach poświęconych nowym technologiom. Niezwykłą lekcję informatyki prowadził nauczyciel Tomasz Woźniak.

Jak działa inteligentne miasto? Jak internet rzeczy ułatwia nasze życie? Jak wszyscy zyskamy dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji? A przede wszystkim jak poruszać się w świecie nowych technologii? Na te pytania starały się dzisiaj odpowiedzieć dzieci ze 102 szkół w Polsce i na Litwie, podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym uczestnictwie w zajęciach poświęconych nowym technologiom.

Ustanawianie rekordu w Poznaniu rozpoczęło się o godz. 10:30, a w lekcji uczestniczyli uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki, których przez świat nowych technologii prowadził nauczyciel Tomasz Woźniak. Elementem zajęć była praca w grupach, w ramach której dzieci wykonywały ćwiczenia polegające m.in. na dyskusji o wykorzystywaniu internetu, jako źródła rozrywki, wiedzy, nauk i sposobu komunikacja, zapoznaniu się z przykładami Internetu Rzeczy, projektowaniu inteligentnego domu przyszłości.

Celem przeprowadzonej lekcji było m.in. podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci w kontekście ich przyszłości w cyfrowym świecie i w społeczeństwie informacyjnym, uświadomienie dzieciom, jak istotne jest to, by potrafiły się poruszać w świecie nowych technologii i uczyć nowych rzeczy, pozyskiwać kompetencje, które będą wykorzystywane w realizacji zadań wynikających z wyzwań cyfrowego świata i zawodów, które wkrótce powstaną.

To już drugi nasz start w inicjatywie Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Fundacji ArchitectsPL, gdyż od kilku lat staramy się kompleksowo dbać o rozwój naszych uczniów m.in. uczymy dzieci podstaw programowania, przez co pokazujemy jak kreatywnie wykorzystać nowe technologie. Uczymy również jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie, a tablice multimedialne są w każdej sali lekcyjnej – mówi dyrektor szkoły, Anna Szyfter.

Teraz poznańska szkoła czeka wraz z innymi placówkami oświatowymi z Polski i Litwy na oficjalne potwierdzenie wyniku przez Guinness World Record. Przypomnijmy, że od 2016 roku w akcjach edukacyjnych UKE wzięło udział około 100 tys. najmłodszych dzieci.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz